Mediolan: Festiwal Aldy Merini

FESTIWAL POŚWIĘCONY ALDZIE MERINI OD 21 DO 23 MARCA 2017 W MEDIOLANIE

Sądzicie może, że poezja zginęła i w dzisiejszych czasach przeszła w zapomnienie? Nic bardziej błędnego! Ma się znakomicie i od czasu do czasu można o niej usłyszeć dzięki różnorodnym, modnym ostatnio readingom poetyckim, maratonom i spotkaniom literackim. Dzisiaj pragnęłabym zwrócić Waszą uwagę na organizowany przez Muzeum Aldy Merini w Mediolanie festiwal poświęcony tej wspaniałej, odznaczonej Nagrodą Nobla poetce.

W dniach 21/22/23 marca, w Domu Muzeum Aldy Merini przy ulicy Magolfa 32, z inicjatywy Diany Battaggia i Ave Comin, odbędzie się FESTIWAL CASA MUSEO ALDA MERINI, który obfitować będzie w interesujące i stymulujące lektury poezji, spotkania z autorami, z tłumaczami dzieł Merini i… z osobami, które miały szczęście poznać tę wielką literatkę osobiście. Nie zabraknie również performance teatralnych i interesujących filmów dokumentalnych. Szczególnie serdecznie zapraszam wszystkich zainteresowanych na spotkanie odbywające się we wtorek 21 marca od godz. 18.15 i zatytułowane „Un verso per Alda – Wers dla Aldy”, w czasie którego będę miała przyjemność recytowania także moich poezji współczesnych. Po zakończeniu lektur odbędzie się apericena/podwieczorek i od godz. 21 kolejne wydarzenie, którego gościem, u boku przedstawicieli władz regionalnych, będzie sławny poeta włoski Guido Oldani, twórca Realizmu Terminalnego w literaturze.
Szczegółowy program festiwalu znajdziecie otwierając następujący link:
Festiwal Aldy Merini
Wstęp wolny!
Korespondencja ds artystycznych, Izabella Teresa Kostka, autorka strony: https://izabellateresakostkapoesie.wordpress.com
One thought on “Mediolan: Festiwal Aldy Merini

  1. Janusz

    Fajnego masz bloga. Kocham tu wracać ponieważ wszystkie wpisy czytam z ciekawością. Twoje wpisy czyta się lekko co sprawia że człowiek się nie męczy czytając go. Oby tak dalej.

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *