Izia – już we Włoszech francuskie perfumy o zapachu róży z Zamku w Łańcucie. Polsko-francuska historia Huberta i Isabelle d’Ornano

Ekskluzywna francuska firma kosmetyczno-perfumeryjna Sisley Paris założona w 1976 r. przez Huberta i Isabelle d’Ornano wylansowała nowe perfumy pod nazwą Izia.

Nazwa pochodzi od polskiego zdrobnienia imienia Isabelle, a zapach jest inspiracją z ogrodów różanych wokół Zamku w Łańcucie, skąd pochodziła rodzina właścicielki firmy. Tam właśnie odkryła niezwykle intensywny zapach róży, który przy pomocy swoich współpracowników dziś udało jej się odtworzyć w perfumach Izia.

.

.

Hubert d’Ornano (ur. w 1926 w Mełgiewie k. Lublina w pałacu ciotki Rulikowskiej, zm. w 2015 w wieku 89 lat) pochodził z francuskiej rodziny arystokratycznej, spokrewnionej z rodziną Bonaparte. Od 8 roku życia mieszkał we Francji (wyjechał ostatnim pociągiem, który opuścił Polskę 31 sierpnia 1939 r.) i tam później założył swoje imperium kosmetyczne.  W 1963 ożenił się z Izabelą z hr. Potockich (ur. w 1937 w Warszawie), córką hr. Józefa Potockiego i ks. Krystyny Radziwiłłównej. Razem założyli firmę Sisley Paris, która sprzedaje swoje produkty już w 90 krajach na świecie.

Firma rozpoczęła promocję perfum Izia także we Włoszech, w marcu lansuje je na północy: Turyn, Mediolan i Padwa, a wkrótce na terenie całego kraju.

Warto wspomnieć, że Fundacja Sisley  od 15 lat finansuje stypendia dla szczególnie utalentowanych polskich studentów. Isabella d’Ornano utworzyła także stowarzyszenie „Pomoc dla Polski” wspomagające polskie szpitale w sprzęt i leki oraz organizuje szkolenia personelu medycznego.

A o biografii szlacheckiego rodu d’Ornanohistorii imperium kosmetycznego Sisley zainspirowanej gorącym przywiązaniem do Polski i Francji przeczytacie w książce Huberta d’Ornano „Piękno bez granic. Od Marii Walewskiej do Sisleya” (Wydawnictwo: EDITIONS SPOTKANIA, 2015)
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *