GRUPA”WALKIRIA” DO SPRAW ROZPOWSZECHNIANIA KULTURY I SZTUKI

Kochani Lektorzy!

Dzisiaj chciałabym przedstawić Wam powstałą z mojej inicjatywy grupę, której celem jest organizowanie różnorodnych wydarzeń artystycznych na terenie Lombardii. Zrodziła się ona parę miesięcy temu pod waleczną nazwą: Gruppo „Valchiria” per la diffusione della cultura e dell’arte – Grupa „Walkiria” do spraw rozpowszechniania kultury i sztuki. Jak już wspomniałam, pomysł zrodził się w mym umyśle spontanicznie, a członkiniami – współzałożycielkami grupy stały się, oprócz mnie, trzy silne osobowości nauki i kultury działające na obszarze Mediolanu, Como i Vigevano.

Oto cztery niezależne i przedsiębiorcze kobiety „Walkirie” w porządku alfabetycznym:

• MARIATERESA BOCCA ukończyła z najwyższą punktacją Literaturę Współczesną na Uniwersycie Katolickim w Mediolanie, poetka, pisarka, koordynatorka do spraw literatury w księgarni Feltrinelli i w Grupie Lektury „Ważka” w Vigevano (Pavia). Wykładowca na Uniwersytecie Trzeciego Wieku, prowadzi bogatą działalność artystyczną na terenie Lomelliny.

• IZABELLA TERESA KOSTKA urodzona w Polsce, zamieszkała w Mediolanie, ukończyła z wyróżnieniem wyższe magisterskie studia pianistyczne na Akademii Muzycznej im. I.J.Paderewskiego w Poznaniu. Pisarka, poetka, tłumaczka, nauczycielka fortepianu, organizatorka i prezenterka wydarzeń artystycznych, wśród których programu cyklicznego „Poetując pod gwiazdami Mediolanu” przy Centrum Poszukiwań i Formacji Naukowej Cerifos w Mediolanie, dziennikarka free – lance na WordPress, korespondentka do spraw kultury i sztuki na polonijnym portalu informacyjnym „Polacy we Włoszech”. Zdobywczyni wielu prestiżowych międzynarodowych i krajowych nagród literackich na terenie Włoch.

• LINA LURASCHI PANICUCCI poetka, pisarka, w 1997 wśród założycielek stowarzyszenia wolontariuszy „NOISEMPREDONNE – MYZAWSZEKOBIETY” Onlus, które działa wewnątrz oddziałów onkologicznych w szpitalach comaskich (Como). Wiceprezydent Stowarzyszenia do roku 2005. Od 1999 do 2005 roku Asesor do spraw Kultury, polityki socjalnej i edukacji publicznej w miejscu zamieszkania. Księgowa, od 1983 roku pracuje w rodzinnej firmie. Zdobywczyni wielu prestiżowych międzynarodowych i krajowych nagród literackich.

• VERA PAOLA TERMALI ukończyła Medycynę Naturalną na Uniwersytecie w Niemczech i specjalizację zawodową na IULM UNIVERSITÀ, współkierująca Centrum Poszukiwań i Formacji Naukowej Cerifos w Mediolanie. Dziennikarka naukowa i dyrektor przeglądu „Medycyna na granicy” wydawanego przez Centrum Poszukiwań i Formacji Naukowej Cerifos w Mediolanie. Ostatnie 20 lat poświęciła uznaniu we Włoszech stopnia zawodowego „lekarz medycyny naturalnej”, zawsze uważna na związek pomiędzy zdrowiem i wolnością wyboru terapii przez pacjenta. Prezydent wielu stowarzyszeń i prekursorka medycyny zintegrowanej, w której tradycja i awanguardia spotykają się w obronie fizjologii człowieka.

Grupa „Walkiria” do spraw rozpowszechniania kultury i sztuki działa w formie no profit, organizuje spotkania literackie, artystyczne, performance poetycko – teatralne, recitale muzyczne w charakterze Gości Specjalnych, łącząc ze sobą różnorodne dziedziny nauki i sztuki.

Siedziba: Lombardia (Mediolan, Vigevano i Como)

W celu zasięgnięcia szczegółowych informacji, wysłania propozycji współpracy i udziału w organizowanych przez nas wydarzeniach artystycznych piszcie na adres e – mail:

[email protected]

Korespondentka ds artystycznych,Izabella Teresa Kostka, autorka strony: htpss://izabellateresakostkapoesie.wordpress.com/
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *