Najlepsze parki rozrywki na świecie

Na całym świecie nie brakuje atrakcji dla najmłodszych.

W samej Europie najwięcej parków rozrywki jest w Niemczech, sporo jest też w Wielkiej Brytanii, Holandii, Hiszpanii, Szwecji, Francji czy we Włoszech. Patrząc na inne kontynenty, możemy wyróżnić pod tym względem Florydę, Nową Zelandię albo Tokio.
Parki rozrywki są najczęściej typowo tematyczne. Większość z nich to typowe lunaparki, które dostarczają ogrom wrażeń i zabawy. Właśnie do takich zaliczyć można niemiecki Europa – Park, Heide – Park, Belantis albo Hansa Park. W Hiszpanii najpopularniejszy jest Port Aventura i Terra Mitica. W Wielkiej Brytanii króluje zaś Drayton Manor Theme Park i Alton Towers, a w Holandii Walibi Holland, Towerland czy Duinrell.
Są też parki bajkowe, w których każdy ma okazję przenieść się do magicznego świata baśni. Marzeniem chyba każdego dziecka jest wybranie się do krainy Walt Disney World na Florydzie, Disneylandu w Tokio, we Francji albo w Niemczech.
Całe rodziny bardzo często wybierają też takie obiekty, w których zabawa połączona jest z edukacją. To ogromne kompleksy, w których oprócz dmuchanych zamków, szeregu zjeżdżalni, trampolin i najlepszych linowych parków, dostępne są atrakcje dydaktyczne. Pobyt jest więc w takich miejscach nie tylko doskonałą rozrywką, ale też idealną lekcją naukową. Przykładem takiego parku jest Puzzling World w Nowej Zelandii albo Farma Iluzji w Polsce. Tak, dobrze czytacie! Okazuje się, że i nasz kraj znalazł się na liście terenów, na których utworzono najlepsze parki rozrywki na całym świecie. Korzystając z okazji warto opisać Farmę Iluzji nieco bardziej szczegółowo. W końcu nie musimy wybierać się już na inny kontynent, by mieć okazję zabawić się na najwyższym poziomie.


Farma Iluzji znajduje się nieopodal Trojanowa, na trasie pomiędzy Warszawą a Lublinem. To miejsce magiczne. Oprócz typowych rozrywek dla najmłodszych stworzono tutaj mini zoo, piracką plażę do komfortowego relaksu i ogrom punktów edukacyjnych. Wiele z nich łączy rozrywkę z tajemniczym światem iluzji. Wystarczy zajrzeć do studni bez dna, odwiedzić pokój Amesa czy przejść obok Magicznego Domku, by się o tym przekonać. Co więcej, dla wszystkich gości Farmy organizowane są magiczne przedstawienia, pełne niecodziennych trików i sztuczek.
Kolejną grupą jakże chętnie odwiedzanych parków rozrywki na całym świecie są te, w których korzystać można z wodnych atrakcji. Najbliżej Polski znajduje się Tropical Islands w Niemczech. To świetna opcja dla tych, którzy nie mają okazji wybrać się w tropiki. Na niemieckiej wyspie można rzeczywiście poczuć egzotyczny klimat i wyszaleć się na zorganizowanym tu aquaparku. Wodne atrakcje czekają też w Phantasialand, włoskim Gardaland, holenderskim Adventure Park Hellendoorn czy belgijskim Bobbejaanland. Na Florydzie zachwyca zaś Islands of Adventure.
Jak widać, jest z czego wybierać. Musimy tylko określić czas, jaki mamy na zwiedzenie określonego parku i fundusze, jakie możemy na ten cel przeznaczyć. Miłym zaskoczeniem są parki rozrywki w Polsce, które nie odbiegają jakością od tych najbardziej popularnych na świecie.
Artykuł napisany w oparciu o treści zawarte na stronie Farmy Iluzji oraz Wikipedii.

 

 




Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *