Neapol: murales artysty Jorit zmieniają problematyczne dzielnice miasta

W Neapolu, w dzielnicy potocznie nazywanej Bronx ze względu na trudne realia mieszkańców, kilka tygodni temu powstały olbrzymie murales zadedykowane Diego Maradonie na ścianach 10 pietrowych bloków mieszkalnych w San Giovanni a Teduccio.

Wizerunek byłego kapitana drużyny Napoli, Diego Maradony, który na zawsze pozostał w sercu Neapolitańczyków jako ich bohater wszechczasów, ma poprawić nie tylko wizerunek dzielnicy ale i pogodę ducha mieszkańców – stwierdził asesor ds. infrastruktury. Oczywiście,  sama sztuka nie wystarczy, aby poprawić prolematyczną sytuację na tym terytorium, muszą temu towarzyszyć inne działania władz miejskich – dodał asesor.

Diego Maradona, jak tylko się o tym dowiedział podziękował publicznie zarówno autorowi jak i całemu miastu na stronie Facebooka.
.

.
Autorem murales jest Jorit Agoch, artysta neapolitański, którego matką jest Holenderka. Jorit jest autorem wielu pięknych malowideł miejskich na peryferiach Neapolu, m.in. w dzielnicach Forcella, Ponticelli, a w styczniu br. wykonał trzy wizerunki Massimo Troisi na ścianie budynku Palaveliero przy via Galdieri w San Giorgio a Cremano, gdzie urodził się słynny aktor.

.

.

Posłuchajmy jak sam artysta Jorit Agoch opowiada o swojej sztuce i realiach Neapolu:
.
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *