Alina Kalczyńska zaprasza na „Sztukę Książki” do Biblioteki Braidense w Mediolanie

W przepięknej sali Marii Teresy Biblioteki Braidense w Mediolanie gości wystawa polskiej artystki Aliny Kalczyńskiej „Sztuka Książki”  przedstawiająca niezwykłą podróż po świecie druku, grafiki i sztuce wydawniczej.

 

W sobotę 25 marca 2017 w Bibliotece Braidense odbyło się spotkanie z Aliną Kalczyńską, która oprowadziła zebranych opowiadając w języku polskim o swojej niezwykłej kolekcji „książki artystycznej”.

Od lewej: Marta Zagórowska z konsulatu RP w Mediolanie, artystka-designer Lidia Nawrocka, artystka Alina Kalczyńska, Konsul Generalny Adrianna Siennicka

Zwiedzający mieli okazję podziwiać m.in. rękopisy Szymborskiej, Miłosza, Herberta…

W spotkaniu uczestniczyli także Konsul Generalny w Mediolanie Adrianna Siennicka, Marta Zagórowska z Działu Kultury Konsulatu Generalnego RP, uczniowie i nauczyciele Szkolnego Punktu Konsultacyjnego w Mediolanie.

Od lewej: redaktor portalu Polacy we Włoszech Agnieszka B. Gorzkowska, artystka-designer Lidia Nawrocka, artystka Alina Kalczyńska, Konsul Generalny Adrianna Siennicka

Posłuchajmy jeszcze Aliny Kalczyńskiej, która osobiście zaprasza naszych czytelników na wystawę opowiadając po krótce o  wyeksponowanych dziełach:

Przypominamy, że wystawa będzie czynna do 15 kwietnia 2017, przy via Brera, 28 w Mediolanie. Wstęp wolny.

Poniżej wybrane eksponaty z wystawy Aliny Kalczyńskiej:

ALL RIGHTS RESERVED

Korespondencja z Mediolanu: Agnieszka B. Gorzkowska, autorka bloga WloskiCafe
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *