10 najpotrzebniejszych i najbardziej przydatnych rzeczy w aucie każdego kierowcy

Podpowiadamy, co powinno znajdować się każdym aucie. Nie zawsze będą to obowiązkowa apteczka czy gaśnica, bardziej przydatne drobiazgi, które ułatwiają życie kierowcy.

 

Plastikowe opaski zaciskowe czyli “trytytki”

 

Czy zdarzyła Ci się kiedyś wpadka na parkingu albo w trasie ? Z pewnością jeśli nie tobie, to komuś z twoich znajomych z pewnością. Trytytki bywają w takiej sytuacji niezastąpione. Można nimi przymocować i naprawić naprawdę wiele rzeczy. Opaski zaciskowe są oczywiście środkiem naprawy doraźnej, ale zawsze łatwiej zamocować jeden bok urwanego zderzaka niż demontować go chwilę przed pracą i dowozić do warsztatu w częściach,zwłaszcza w wypadku kobiet.

 

Ręcznik/ szmatka

 

Na pewno nieraz zdarzyło ci się coś rozlać, na tapicerkę, na siebie lub po prostu masz dziecko, któremu zdarza się narobić trochę bałaganu, kiedy w pośpiechu chce odkręcić butelkę w czasie jazdy. W takiej sytuacji ręcznik jest strzałem w dziesiątkę i ratuje cię przed szaleńczym poszukiwaniem jakiegokolwiek przedmiotu, który powstrzyma powódź ogarniającą twoje auto. Ręcznik jest również przydatny w porze wakacyjnej, zwłaszcza jeśli jesteś zwolennikiem spędzania czasu na wolnym powietrzu na łonie natury. Zawsze może przytrafić się niezapowiedziany wypad nad jezioro lub nagrzana od słońca tapicerka może nieprzyjemnie parzyć w trakcie prowadzenia.

 

Chusteczki / ręcznik papierowy

 

Przeziębienie? Alergia? A może jadłeś coś w aucie? Chusteczki są totalnym „must have” potrzebne są zawsze i wszędzie, nigdy nie wiadomo, co akurat się wydarzy: zasmarkane nosy, kapiące lody ci nie straszne. Gadżet ten zapewnia naprawdę duże poczucie komfortu w podróży, a zajmuje niewiele miejsca – tak niewiele, że czasem może być je ciężko znaleźć,choć gdzieś tu przecież były…

 

Worki foliowe

 

Wystarczy mała reklamówka upchnięta w schowek, a zapewne ujawni się zapotrzebowanie na nią w najmniej odpowiednim momencie. Każdemu zdarzyło się stać w korku, lub jechać ruchliwą trasa z osoba, która poczuła się chora. Schowany na czarną godzinę worek może uratować cię z opresji. Oczywiście worek może również pomóc ci utrzymać porządek w aucie na dłużej niż jeden dzień, jeśli skrupulatnie będziecie wyrzucać śmieci do niego, a nie na ziemię.

 

Zmiotka

 

Ile razy zdarzyło się, że zakupy rozsypały się w bagażniku, w tym ryż?Albo współpasażer otwierał paczkę ciastek, a te pokruszone wypadły na tapicerkę? Jeśli jesteś fanem czystości i porządku w aucie, a takie widoki przyprawiają cię o dreszcze, warto pamiętać, aby zmiotka zajmowała honorowe miejsce w naszym aucie, może przydać się zawsze i wszędzie, nie tylko w aucie. Zmiotka w komplecie z szufelką może sprawdzić się, gdy zaskoczy cię przymrozek i trzeba skrobać szybę, a dwóm osobą zawsze łatwiej, również w czasie nagłego wypadu na działkę czy cmentarz zmiotka może okazać się być bardzo przydatna.

 

Ubranie na przebranie/ ciepła bluza

 

Zapasowe ubrania są świetnym pomysłem, zwłaszcza jeśli na swoje hobby wybrałeś coś brudno gennego, lub jeśli lubisz wieczorne wypady ze znajomymi na tak zwanego „spontana”. Ciepła bluza w aucie przydać może się i zimą, gdy stwierdzisz, że ubrałeś się jednak niekoniecznie odpowiednio do panującej temperatury. Jednocześnie ciepła bluza może być potrzebna również w bardzo upalne lato, jeśli postanowisz zasiedzieć się ze znajomymi, lub urządzić wspólne ognisko, dzięki niej nigdy nie zmarzniesz, a spontaniczny wypad nie skończy się katarem dnia następnego.

 

Podręczna kosmetyczka

 

To przedmiot, który powinien znaleźć się u każdej osoby, która dużo podróżuje. Nigdy nie wiadomo, czy nie postanowisz pojechać do koleżanki lub kolegi na urodziny i jednak zostaniesz na noc. Jesteś wtedy zawsze przygotowany. Również wizyta u dentysty czy innego specjalisty nie jest Ci straszna, jeśli masz świadomość, że w każdej chwili możesz się odświeżyć nie szukając sklepu, aby aby zakupić nowe środki higieny osobistej.

 

Zestaw małego majsterkowicza

 

Nic nigdy nie ratowało tak z opresji, jak posiadanie młotka, cążek i śrubokrętu pod ręką, razem z trytytkami można takim zestawem zdziałać prawdziwe cuda mechaniki ratowniczej. Poradzisz sobie z każdą drobną awarią typu wymiana żarówki czy naruszony zderzak. Koniecznie więc pamiętaj aby zasilić swoje auto właśnie w taki mały zestaw pierwszej pomocy mechanicznej, a na pewno nigdy nie pożałujesz, że wrzuciłeś go do schowka.

 

Woda /ciastka

 

Szczególnie zimą, ta opcja jest szczególnie ważna. O ile woda pewnie zamarznie, o tyle ciastka mogą wręcz uratować cię przed wielogodzinną głodówką w razie gdyby twoje auto uległo awarii, a ty musiałbyś czekać na pomoc. W takich sytuacja ratuje cię to z opresji, jaką są marudzące z głodu i zimna dzieci. Równocześnie może to być zbawienna rzecz, gdy zaśpisz do pracy, i nie zdążyłeś zjeść śniadania. Wszelkie wafle ryżowe, ciasteczka zbożowe z błonnikiem mają z reguły bardzo długi termin przydatności do spożycia, dzięki czemu mogą grzecznie leżeć i czekać aż staną się potrzebne. Jest to również jedna z tych rzeczy, która nie zajmie dużo miejsca w schowku, a bywa bardzo przydatna, warto więc o niej pamiętać.

 

Koc i poduszka

 

Są to dwie rzeczy wybitnie przydatne zwłaszcza w długiej trasie. Każdemu zdarzył się postój podczas bardzo długiej podróży służbowej czy na wakacje, aby zregenerować siły przed dalszą jazdą. Poduszka i koc zapewniają w takiej chwili ogromna porcję komfortu i wygody, pozwalają poczuć odrobinę wygody i zdrzemnąć się w aucie. Również dzieci i inni pasażerowie chętnie będą korzystać z tego typu dobroci obecnych w twoim aucie.

 

 

Autor artykułu:
Artykuł przygotowany przez firmę AUTO-HOL Grzegorz Gliński oferującą całodobową pomoc drogową na terenie Warszawy: https://pomocdrogowawaw.plOne thought on “10 najpotrzebniejszych i najbardziej przydatnych rzeczy w aucie każdego kierowcy

  1. Klamer

    Ja uważam, że nie da się jeździć np. bez prostownika, serio może uratować nie jedną sytuację:) sam ostatnio kupiłem na amjoil.pl jeden dla siebie i jeden dla żony, żebyśmy oboje mieli:)

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *