Polska będzie jednym z największych producentów mebli na świecie? Żadna inna branża w Polsce nie urosła w takim tempie!

Włoski przemysł meblarski ma trudności na rynku międzynarodowym ze względu na konkurencyjne fabryki mebli z  Polski i Chin – pisze dziennik Repubblica.it.

Poza granicami Italii włoscy producenci muszą stawiać czoła krajom o stosunkowo niskich kosztach pracy i dobrej jakości drewna. Jeszcze  w 2008 roku eksport mebli włoskich na rynku światowym utrzymywał się na poziomie 15%, teraz osiąga zaledwie 10%.

Tymczasem polskie meble wyróżniają się na świecie zarówno wysoką jakością jak i ergonomią, funkcjonalnością i designem. Dlatego polski wicepremier, minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki ma całkiem wysokie ambicje co do tego sektoru. Jak podaje portal Money.pl aspiracją ministerstwa jest aby Polska stała się jednym z największych na świecie producentów mebli  w ciągu najbliższych 3-4 lat. Już teraz Polska jest trzecim producentem mebli w Europie!

Potwierdziła tę tendencję Jadwiga Emilewicz, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Rozwoju na Targach Meble Polska i Arena Design w Poznaniu, podkreślając, że żadna inna branża w Polsce nie urosła w takim tempie. I być może już wkrótce Targi mebli w Poznaniu będą słynniejsze od Salone del Mobile w Mediolanie…:

.
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *