Jak przechowywać noże kuchenne?

Wielu osobom wydaje się, że noże kuchenne wystarczy myć we właściwy sposób i już wówczas można mieć pewność, że będą nam one służyły przez długie lata. Niestety, nie jest to prawda. Oczywiście, właściwa pielęgnacja zawsze działa na ich korzyść, nie można jednak zapominać o tym, że noże powinny być też właściwie przechowywane. Co zatem należy z nimi robić w momencie, w którym nie są przez nas używane?

 

Przechowywanie noży – najczęściej popełniane błędy
Choć zdecydowana większość z nas wie, że noże nie przepadają za wilgocią, zwykle informacja ta jest spychana na dalszy plan w momencie, w którym zaczynamy zastanawiać się nad tym, gdzie je przechowywać. Najpoważniejszym błędem jest umieszczanie noży w pojemniku, w którym na kolejne użycie czekają inne mokre sztućce, nie można jednak zapominać i o tym, że z wilgocią mamy do czynienia również w pobliżu kuchenki, nad zlewem, a także w okolicach czajnika bezprzewodowego.Niekiedy pojemnik lub etui, w którym chcemy przechowywać nóż, znajduje się w odpowiednim miejscu, a mimo to nóż zaczyna rdzewieć, a jego kolory blakną. Sytuacja taka ponownie jest wynikiem naszej nieodpowiedzialności, a nie braku profesjonalizmu ze strony producenta. Wynika to przede wszystkim z pośpiechu, choć bowiem wiemy, z jakimi konsekwencjami należy się liczyć, często zapominamy o starannym osuszeniu noża jeszcze przed umieszczeniem go w miejscu przeznaczenia.


W poszukiwaniu idealnego miejsca
Szukając miejsca, w którym można przechowywać noże bez obaw o to, że ulegną one uszkodzeniu, warto przyjrzeć się bliżej uniwersalnemu stojakowi na noże, który zwraca na siebie uwagę z przynajmniej kilku powodów. Osoby zainteresowane jego wykorzystaniem doceniają nie tylko ciekawy design sprawiający, że wspomniany stojak może być postrzegany jako ozdoba kuchenna. Nie mniej istotne wydaje się to, że mamy do czynienia z rozwiązaniem, które zajmując niewiele miejsca zapewnia nożom kuchennym maksymalną ochronę.

.
Cechy uniwersalnego stojaka na noże
W naszych kuchniach zwykle możemy spotkać nie jeden, ale co najmniej kilka rodzajów noży kuchennych, nie można więc nie docenić tego, że stojak charakteryzuje się praktycznym blokiem sprawdzającym się bez względu na to, z jakim rodzajem noży mamy do czynienia. Ponieważ jest on wypełniony patyczkami, możemy korzystać z niego wkładając nóż dokładnie w takim kierunku, na jaki przyjdzie nam ochota, a jednocześnie w żaden sposób nie narażamy go na uszkodzenie. Ciekawy jest też sam materiał, z jakiego wykonany jest stojak. Mamy do czynienia z suchym drewnem, możemy mieć więc pewność, że stojak przez długie lata będzie wolny zarówno od grzybów, jak i od pleśni, a więc najbardziej nieproszonych gości, jakich moglibyśmy wyobrazić sobie w kuchni. Z wykonaniem stojaka wiąże się zresztą jeszcze jedna jego cecha zasługująca na nasze zainteresowanie – mamy do czynienia z rozwiązaniem atrakcyjnym wizualnie. Oczywiście, priorytetowe znaczenie ma dla nas to, że mówimy o rozwiązaniu, które chroni noże przed uszkodzeniami, warto docenić jednak i to, że stojak stanowi niekwestionowaną ozdobę kuchni, do której trafia.

 

Artykuł został przygotowany przez producenta ekologicznych stojaków na noże firmę ecochata.pl

 

 
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.