Polskie produkty w Europie, cz.93

Kolejnym produktem znanym nie tylko w Polsce, ale również w całej Unii Europejskiej lub na świecie jest schab pieczony z Białej Góry.

Zdjecie pochodzi z ksiazki pt. Produkty regionalne i tradycyjne wysokiej jakosci. Ochrona w Unii Europejskiej i w Polsce

Wyjątkowy smak schabu pieczonego uzalezniony jest w pierwszym etapie od mięsa, jakie uzyskuje się z trzody chlewnej zakupionej od hodowców z Bialej Góry i sasiednich miejscowości. Są to rasy krajowe karmione naturalnymi paszami. Mieso peklowane jest w roztworze wody i soli kamiennej przez 48 godzin, następnie nacierane marynatą w skład której wchodzą: olej rzepakowy i przyprawy takie jak pieprz, liść laurowy, ziele angielskie, papryka, gorczyca. Po upieczeniu na zewnątrz skórka ma barwę brazowozłocistą z widocznymi przyprawami. Posiada delikatny smak z wyczuwalnym aromatem ziół i przypraw.

 

Wyżej cytowany fragment pochodzi z książki pt. „Produkty regionalne i tradycyjne wysokiej jakosci. Ochrona w Unii Europejskiej i w Polsce”. Za jego udostępnienie dziękujemy Polskiej Izbie Produktu Regionalnego i Lokalnego.
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *