Zaproszenie do Loreto – Polacy Włochom!

Wszystkich, którym leży na sercu sytuacja regionu Marche, po wstrzasach sejsmicznych 2016 roku, informujemy o inicjatywie organizowanej i patronowanej między innymi przez Konsulat Honorowy RP w Ankonie.

Niedawno, w Rzymie, została przedstawiona książka profesora Jerzego Miziołka (z Uniwersytetu Warszawskiego) pt. : „Nel segno di Quo Vadis” – W kręgu Quo Vadis. Publikacja jest w języku włoskim, bogato ilustrowana. Wydana w hołdzie Henrykowi Sienkiewiczowi, autorowi książki pod tytułem „Quo Vadis” zainspirowana dziełami polskich malarzy XIX wieku, zamieszkałych wówczas w Rzymie. Jej bohaterem jest Św. Piotr, który mieszkał w tym mieście na pograniczu pogaństwa i chrześcijaństwa.

Dzięki hojności autora, przy współpracy z Instytutem Polskim w Rzymie i za zgodą wydawnictwa, bezpośrednia sprzedaż publikacji została zawieszona do 15 lipca 2017 dla szczytnego celu. Książka obecnie jest sprzedawana w cenie 40 euro, z czego 30 euro jest przeznaczone na szczególny fundusz odrestaurowania dzieła sztuki uszkodzonego podczas ostatnich trzęsień ziemi na terytorium regionu Marche.

Profesor J. Miziołek przedstawi swoje dzieło już 26 kwietnia 2017 w Loreto o godzinie 17.00 w Sali del Pomarancio. Szczegóły spotkania na załączonym zaproszeniu.

Jeżeli nie możecie być obecni na zapowiedzianej prezentacji, książkę można już zamówić pisząc na adresy email: [email protected]om , [email protected] lub dzwoniąc na numer 071/55240.

Więcej informacji na stronie:

https://www.istitutopolacco.it/event/nel-segno-di-quo-vadis-2/

Korespondencja z Marche: Anna Traczewska, autorka bloga PLorIT
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.