Ile pieniędzy leży na dnie Fontanny di Trevi i co się z nimi dzieje?

Czy wiecie ile rocznie turyści wrzucają monet do Fontanny di Trevi w Rzymie? Chociaż turyści zgodnie z tradycją wrzucają tylko symboliczny pieniążek, w sumie na dnie fontanny leżą kolosalne sumy!

Otóż okazuje się że ponad milion euro wyławianych jest co roku ze słynnej rzymskiej fontanny, obowiązkowego „przystanku” dla każdego przybysza, który choć raz zawita do Rzymu.

I co się z nimi dzieje dalej? Pieniądze z Fontanny di Trevi przeznaczane są wyłącznie na cele charytatywne: do stołówek publicznych dla biednych.

Podobno ilość zebranych monet wskazuje na roczny napływ turystów do Wiecznego Miasta i ten wskaźnik jest dokładniejszy niż jakiekolwiek statystyki. I tak na przykład, podają włoskie media. W 2016 roku zdecydowanie zwiększyła się ilość dolarów australijskich,  natomiast dolary amerykańskie, yeny japońskie i chińskie yuany utrzymują się w stałych ilościach.

Co jeszcze wrzucają turyści do magicznej fontanny? Żetony z kasyna, biżuterię, przedmioty kultów religijnych i … okulary przeciwsłoneczne, nie mówiąc już o przypadkach znalezienia protez zębowych!

 
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *