Polska młodzież z Małopolski na praktykach w Palermo. Powitanie w Radzie Miejskiej

W poniedziałek 24 kwietnia 2017 w Palermo o godz. 15.00 w sali Rady Miejskiej odbędzie się uroczyste powitanie polskiej młodzieży  z Zespołu Szkół Zawodowych im. Św. Jadwigi Krolowej w Bieczu (woj. małopolskie).

Burmistrz miasta Palermo prof.  Leoluca Orlando, Konsul Honorowy RP w Palermo Davide Farina, oraz Beata Kowalczyk z  Rady Kulturowej miasta i Sobotniej Szkoły Kultury i Języka Polskiego w Palermo  powitają grupę 18 polskich uczniów z Technikum Hotelarstwa, którzy biorą udział w projekcie POWER „New skills – greater opportunities on European work market”.

Projekt realizowany w ramach programu Erasmus+ umożliwi uczniom doskonalenie wiedzy i zdobycie praktyki, poszerzanie umiejętności zawodowych, językowych i organizacyjnych, zdobycie doświadczenia zawodowego, ułatwiającego znalezienie pracy w Polsce i innych krajach Europy.

W Palermo polscy uczniowie odbędą praktyki w lokalnych restauracjach oraz hotelach. Władze miasta Palermo zapraszają wszystkich zainteresowanych do wzięcia udziału w spotkaniu.

Konsulat RP w Palermo wraz z Ambasadą RP w Rzymie już od dawna pracują nad rozszerzeniem kontaktów i umów  w ramach projektów Erasmus pomiędzy uczelniami polskimi i włoskimi, w szczególności Università degli Studi di Palermo i Università LUMSA di Palermo. Coraz więcej Palermitańczyków wybiera się na wymianę Erasmus do Polski, dlatego też sycylijskie miasto ma nadzieję zainteresować polskich studentów uczelniami w Palermo.
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

94 − = 93