Drużyna „POLONIA” w Race for the Cure Roma 2017

Rak piersi jest jednym z najważniejszych problemów zdrowotnych u kobiet w Polsce. Stanowi około 20% wszystkich zachorowań na nowotwory złośliwe u Polek.

    Najsilniejszą bronią kobiety w walce z rakiem piersi jest wiedza. Wiedza na temat choroby  – poczynając od możliwości wczesnego jej wykrywania a kończąc na świadomym udziale w procesie leczenia….. ”  www.amazonki.com.pl

 

„Race for the Cure Roma” to trzydniowa, największa we Włoszech manifestacja promująca profilaktykę raka piersi, organizowana przez Komen Italia (www.komen.it) pod Honorowym Patronatem Prezydenta Włoch – Sergio Mattarella. W zeszłym roku wzięło w niej udział ponad 65 tys. osób.

Stowarzyszenie Społeczno-Kulturalne Le Rondini będzie uczestniczyć w tej inicjatywie już po raz siódmy – organizując Drużynę „POLONIA”, która w niedzielę, 21 maja weźmie udział w 2km Marszu. Honorowy Patronat nad  Drużyną „POLONIA” objąła Pani Konsul Ewa Mamaj – Kierownik Wydziału Konsularnego Ambasady RP w Rzymie.

 

Rak piersi jest najczęstszym nowotworem złośliwym u kobiet i może zaatakować z równą mocą każdą z nas niezależnie od wieku, pochodzenia, wykształcenia czy statusu społecznego. Odkrycie zmiany w piersi we wczesnym stadium i zgłoszenie się do lekarza daje szansę na wyleczenie. Taka świadomość może uratować życie!

19 i 20 maja zachęcamy do odwiedzenia Villaggio della Salute na Circo Massimo. Panie będą mogły bezpłatnie uczestniczyć  w  konferencjach, warsztatach i szkoleniach na temat prewencji raka piersi i zdrowego stylu życia oraz w  zajęciach sportowo-rekreacyjnych. W Villaggio Race przewidziana jest także  strefa „Donne in Rosa” – przeznaczona wyłącznie dla Pań, które pokonały raka piersi  lub nadal walczą z rakiem.    

 

Zapraszamy do udziału w marszu wszystkie osoby, które chcą wspólnie wyrazić wsparcie dla walki z rakiem piersi oraz licznych działań profilaktyczno-edukacyjnych prowadzonych w ramach kampanii Komen Italia!  Zapisy są otwarte dla kobiet, mężczyzn i dzieci.

 

INFORMACJE i ZAPISY:

Kapitan Drużyny „Polonia” – Renata Kobendzowska – Tel. 3277475562

Kapitan Honorowy – Donna in Rosa – Stefania Maj – Tel 3881963304.

E.mail. [email protected]

Wpisowe – min. 15e od osoby na cele „Komen Italia”. Podczas dokonania zapisu i wpłaty zostanie wręczone pokwitowanie, które daje prawo do odebrania  (19, 20 lub 21 maja w Villaggio Race) torby z koszulką i gadżetami ufundowanymi przez Sponsorów.

 

Organizator Drużyny „POLONIA”: Stowarzyszenie Społeczno-Kulturalne Le Rondini.

Patronat Honorowy: Wydział Konsularny Ambasady RP w Rzymie.

Partner: Sklep Polski „U MICHAŁA”, Firma Transportowa ANMARO.

Patronat Medialny: Polacy we Włoszech, Nasz Świat, Mojabancarella, VideoPyja.

 

Renata Kobendzowska.  Stowarzyszenie Le Rondini
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *