Jedzmy jabłka

Jeśli chcemy czuć się zdrowo to przede wszystkim powinniśmy o siebie dbać. Najwięcej doskonałych składników odżywczych daje nam natura i nie powinniśmy o niej zapominać. Warto bowiem zwrócić uwagę na to, że zdrowia nie da nam kolejna dawka suplementów pozyskiwanych chemicznie, ale przede wszystkim naturalne żywienie, które zawsze będzie wpływać na nas pozytywnie i na ten element powinniśmy zwracać uwagę. Tutaj na uwagę zasługuje znane powiedzenie, że jedzenie jednego jabłka dziennie będzie w stanie utrzymać nas daleko od lekarzy. Czy to rzeczywiście prawda? Czy warto tak regularnie po jabłka sięgać?

Jabłka – cenna dawka zdrowia

 

Zaczynają wywód o jabłkach na sam początek trzeba powiedzieć, że to doskonały, niskokaloryczny owoc, który daje nam masę cennych składników odżywczych między innymi witaminy, minerały, błonnik czy barwniki. Spożywanie jednego jabłka dziennie to jak podają nam specjaliści szansa na to, by się odchudzić, zmniejszyć poziom cholesterolu, ochronić się przed zaparciami czy też wspomoże leczenie cukrzycy, zmniejszy ryzyko pojawienia się innych chorób.

 

Jabłka na miażdżycę

Jabłka ogólnie wpływają pozytywnie na nasz organizm i ich włączenie do diety będzie bardzo dobrym ruchem. Przede wszystkim dostarczą nam pektyny a wieć rozpuszczalny błonnik, który obniży poziom złego cholesterolu. Najwięcej będzie tego związku w skórce, dlatego nie pozbywajmy się jej tak szybko. To pektyny pozwolą ograniczyć odkładanie się blaszek miażdżycowych w tętnicach i tym samym będzie można ochronić się przed problemami w układzie sercowo naczyniowym.


Zaparcia

 

Błonnik, który znajduje się w jabłkach to oczywiście cenna dawka dobrych bakterii dla naszego przewodu pokarmowego. Gdy znajdują się one w jelicie grubym poprawią trawienie i udoskonalą przemianę materii. Większe ilości błonnika rozpuszczalnego to również ochrona przed rosnącym ciśnieniem w okolicy miednicy a to ogranicza zaparcia, dalej także chroni przed hemoroidami. Jedzenie jabłek chroni przed jelitem nadwrażliwym.

 
Ochrona przed cukrzycą i otyłością

 

Pektyny z jabłek wspierają nam leczenie cukrzycy, ponieważ dostarczą kwas galakturonowy, który zmniejszy zapotrzebowanie insuliny. Można także liczyć na to, że te owoce będą wpływać na skuteczną walkę z otyłością. Ich cennych składnikiem jest florydzyna, która hamuje przenoszenie glukozy w układzie pokarmowym a co za tym idzie nie będzie się rozbudowywać tkanka tłuszczowa.
Ochrona naszych kości

 

Florydzyna zwiększy również skutecznie gęstość kości, chroni przed osteoporozą, dlatego również jedzenie jabłek wzmacnia również zęby, gryzienie czy życie jabłek wpłynie dobrze na dziąsła, pobudza wydzielanie śliny, działającej przeciwbakteryjnie, ogranicza próchnicę.
Alzheimer

 

Owoce mają również cenną kwercetynę, która jako silny przeciwutleniacz będzie chronił komórki mózgu prze demencją i dlatego można ograniczyć pojawienie się tej przykrej dla nas choroby. Cenne składniki takie jak kwercetyna czy dodatkowo witamina C to również wsparcie dla naszego układu odpornościowego.
Tak liczne ważne wartości jabłek sprawiają, że po prostu warto je spożywać.

 

Autor artykułu
Artykuł został przygotowany przez sklepagnex.pl specjalizującą się w sprzedaży ziół, przypraw i zdrowej żywności.
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

5 + 2 =