Włodek Pawlik: „Trzymam kciuki za Kasię Moś”!

Już w najbliższy wtorek, 9 maja w 1 półfinale Kasia Moś, nasza reprezentantka w Konkursie Piosenki Eurowizja Kijów 2017 wykona piosenkę „Flashlight”, którą wygrała polskie preselekcje.

 

Włodek Pawlik, znany i ceniony pianista i kompozytor, a także jeden  z jurorów wybierających polskiego kandydata na Eurowizję wysoko ocenia szanse naszej reprezentantki mówiąc wprost: „Kasia ma duże szanse jeśli nie na wygranie Eurowizji, to na powalczenie o miejsce w ścisłej czołówce”.Jego zdaniem „wokalistka ma znakomity, pełen ekspresji głos, ciekawą – ukazującą jej walory wokalne piosenkę and last but not least – jest atrakcyjną, świetnie czującą scenę artystką”.

Foto: Dominika Cuda

Muzyk przyznaje jednocześnie, ze próba pokuszenia się o przewidzenie werdyktu końcowego jest tak naprawdę wróżeniem z fusów: „Festiwale Eurowizji mają specyficzne i według mnie kontrowersyjne reguły głosowania, często nieadekwatne do muzycznych kryteriów”.  Dlatego tak ważne w tym przypadku jest namawianie rodaków za granicą do głosowania na naszą reprezentantkę.

Kasia Moś – Polska wokalistka. Pochodzi z artystycznej rodziny. Córka dyrygenta, skrzypka i kameralisty, dyr. artystycznego orkiestry kameralnej AUKSO Marka Moś oraz Joanny Moś- altowiolistki, malarki, hobbystycznie zajmującej się projektowaniem ubioru. Siostra Mateusza Moś – skrzypka, kompozytora oraz producenta jej debiutanckiej płyty. Ukończyła szkołę muzyczną im. Fryderyka Chopina w Bytomiu, w klasie wiolonczeli  i  fortepianu. W 2009 r. ukończyła Akademię Muzyczną im. Karola Szymanowskiego w Katowicach na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej.

Współpracowała z orkiestrą AUKSO przy nagraniu płyty Pawła Mykietyna „Pasja Świętego Marka”. Zagrała jedną z głównych partii w światowej prapremierze musicalu „Król Lear” Pawła Mykietyna, która odbyła się na Festiwalu Sacrum Profanum w Krakowie.

Występowała w zespole „The Pussycat Dolls Burlesque Review”. Finalistka III edycji programu „Must Be The Music”. Brała udział w kompozycji Wojciecha Kilara do filmu Krzysztofa Zanussiego „Obce ciało”. Wystąpiła podczas takich festiwali jak: SPRING BREAK, Carpathie Festiwal, Festiwal TOP TRENDY, Festiwal WOODSTOCK, 52 KFPP w Opolu. Jest twarzą muzycznych reklam LINK4.

W 2015r. ukazał się jej debiutancki album „INSPINATION”, na płycie znajduje się 13 utworów – to wspólne kompozycje rodzeństwa Moś, połączenie elektroniki i soulu z elementami popu, zaś do współpracy został zaproszony młody producent Essex.

Trzykrotnie brała udział w konkursie polskich preselekcji z utworami – 2006r. „I wanna know”, 2016 r. „Addiction” i 2017r. „Flashlight”.

„Flashlight” to wspólna kompozycja polsko – szwedzko – angielska, z którą w tym roku będzie reprezentowała Polskę podczas Konkursu Piosenki Eurowizji.

Video Kasi dla Polonii:

Obecnie Kasia pracuje nad nowym albumem. https://www.kasiamos.pl/

Włodek Pawlik – pianista, kompozytor, absolwent Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina (obecnie UMFC) w Warszawie w klasie Barbary Hesse-Bukowskiej i Wydziału Jazzu Hochschule für Musik w Hamburgu. Jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych postaci polskiego jazzu. W kraju zasłynął jako pierwszy (i jak dotąd jedyny) laureat nagrody Grammy (2014) w kategorii jazzu, którą otrzymał za płytę „Night In Calisia”. W swym dorobku ma 30 autorskich albumów oraz kompozycji, obejmujących m.in. ścieżki dźwiękowe do filmów i muzykę tworzoną do tekstów poetyckich, muzykę orkiestrową. Na swym koncie ma szereg prestiżowych laurów, wśród których można wyróżnić m.in. Fryderyki, nagrodę TVP Kultura za płytę Anhelli (2006), a także Koryfeusza Muzyki Polskiej 2014 w kategorii Osobowość Roku. Ponadto, w 2014 r., został odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski. Artysta prowadzi aktywną działalność pedagogiczną, m.in. jako wykładowca UMFC w Warszawie.

Info: https://www.wlodekpawlik.com/

 
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

− 2 = 2