Bazylikata: ministrowie szczytu ekonomicznego G7 odwiedzą Materę

Ministrowie ekonomii, głowy najważniejszych banków światowych i inni goście z trwającego właśnie w Bari ekonomicznego szczytu G7 odwiedzą dziś wieczorem Materę. Ze stolicy regionu Apulia przyjadą do Bazylikaty pociągiem Ferrovie Appulo Lucane, a w czasie podróży obejrzą film związany z wyborem Matery na Europejską Stolicę Kultury 2019. W mieście grupa zwiedzi część skalnych dzielnic Sassi, a następnie, w specjalnie przygotowanych na tę okazję przestrzeniach muzeum Palazzo Lanfranchi, odbędzie się uroczysta kolacja (będzie to też okazja do poznania najcenniejszych eksponatów ilustrujących dziedzictwo Matery).

W związku z wydarzeniem część starówki zostanie zamknięta już od godziny 14 – początkowo sugerowano, że zakaz wstępu będzie obowiązywał całe Sassi, jednak według najnowszych informacji wydaje się, że Sasso Barisano nie zostanie nim objęty.

Matera była typowana na siedzibę szczytu, jednak władze miasta, wschodzącego kierunku turystycznego, realistycznie oceniły obecną gotowość do tego typu przedsięwzięcia (związaną np. z niewystarczającą liczbą hoteli pięciogwiazdkowych) i odmówiono organizacji G7.

Korespondecja z Bazylikaty: Marta Erdini, autorka bazylikata.sassimatera.net  i www.facebook.com/Bazylikata
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *