15 porad na udaną podróż

Podróż bywa czasem męcząca, ale co zrobić aby była przyjemniejsza? Jakie wskazówki mogłyby okazać się pomocne ? Przedstawimy kilka rozwiązań, z których warto skorzystać .

 

Tu odnajdziesz 15 wskazówek, z których warto skorzystać:

 
Lepiej pakować mniej niż za dużo

 
Czy naprawdę potrzebujesz aż 5 par spodenek, 15 koszulek czy 5 swetrów? Spakuj mniej, a będzie Ci lżej, będziesz podróżował taniej (brak opłaty za bagaż rejestrowany), szybciej (nie musisz czekać na odbiór bagażu) i łatwiej ( jedynie mała torba do upilnowania).

 
Weź ze sobą urządzenie WI-FI

 
Jeśli długo podróżujesz, dobrze jest zabrać ze sobą sprzęt taki jak smartphone czy tablet. Często na miejscu okazuje się, że jest bezpłatne Wi-Fi natomiast korzystanie z komputera jest za drogie.

 
Zabierz ze sobą pareo lub chustę

 
Zajmują mało miejsca, są lekkie ale za to wielofunkcyjne. Można się na nich położyć na plaży, przykryć w samolocie, a w ekstremalnych sytuacjach zrobić bandaż.

 
Słuchawki lub zatyczki to niezwykle przydatna rzecz

 
Szczególnie w sytuacji, gdy masz chrapiącego sąsiada lub przed Tobą długa podróż a Ty chciałbyś się zdrzemnąć.

 
Nawyk rozglądania się

 
Nie pierwszy raz w pośpiechu ktoś zostawił rzecz a to w poczekalni odlotów a to w samolocie. Dlatego warto wyrobić w sobie nawyk sprawdzania i rozglądania się czy aby na pewno wszystko zostało zabrane. Lepiej rozejrzeć się dwa razy niż nie zrobić tego wcale.

 


Ksero drogi

 
Lepiej skserować parę potrzebnych stron z przewodnika niż zabierać cały przewodnik ze sobą. Nie dość, że to dodatkowy ciężar to stale musisz o nim pamiętać. Parę skserowanych kartek natomiast łatwiej spakować do kieszeni i po zakończeniu podróży można zawsze wyrzucić do kosza.

 
Jeśli marzysz o wycieczce

 
To po prostu wyjedź ! Nie odkładaj tego w nieskończoność. Nie czekaj na jutro. Zaplanuj wycieczkę już dziś. Zaplanowaną wycieczkę trudniej odwołać a łatwiej się zmobilizować do jej przygotowań.

 
Jeśli zgłodniałeś w samolocie

 
Wybierz opcję bardziej wegetariańską lub po prostu prostą w przygotowaniu. Im prostsze składniki tym mniej sztucznych dodatków.


Naucz się kilku prostych słów w innym języku

 
Dobrze jest znać choć parę słów w języku ojczystym miasta, do którego się wybierasz. Zawsze to łatwiej w nawiązaniu relacji, uzyskaniu pomocy lub po prostu przyjaznego nastawienia.
Jeśli jednak trudność sprawia Ci nauka zawsze możesz wykorzystać język ciała. To język, który każdy zrozumie. Do tego uśmiech i sukces murowany.

 
Większa przyjemność, gdy sam coś planujesz

 
Jeśli sam planujesz jesteś w stanie zwiedzić więcej, odkryjesz więcej nowych miejsc i poznasz lepiej daną kulturę. Jeśli sam coś odkryjesz, sprawi Ci to większa radość aniżeli opowie Ci o tym przewodnik.

 
Zamykaj usta podczas kąpieli

 
Gdy bierzesz prysznic dobrze jest zamknąć usta. Woda w innym kraju może być różna i różne bakterie w niej się znajdują. Nie na wszystkie jesteśmy odporni.

 
Nie noś przy sobie całej gotówki

 
Każde państwo to inny obyczaj i różni ludzie. Pamiętajmy, że rzadko ale jednak zdarzają się kradzieże. Dobrze oddać część gotówki niż stracić wszystko.

 
Ubezpieczenie podróżne to podstawa

 
Niby rzecz oczywista, ale nie każdy korzysta z ubezpieczenia licząc na to, że nieszczęścia czy wypadki go nie dotyczą. Jednak wystarczy czasami, że mocno zaszkodzi nam jedzenie i będzie potrzebna opieka medyczna. Lepiej wcześniej wykupić ubezpieczenie, niż potem płacić majątek.

 
Jeśli podróżujesz z dziećmi…

 
Podróżując z małymi dziećmi pamiętaj aby oprócz zabawek zabrać też ulubione filmy DVD. Często w pokojach hotelowych jest odtwarzacz, z którego można skorzystać w razie brzydkiej pogody za oknem.


W razie turbulencji

 
Jeśli już dojdzie do turbulencji w samolocie pomocne może okazać się potrząsanie całym ciałem. Turbulencje wtedy wydają się znacznie słabsze.
Pamiętaj o tych wskazówkach, a Twoja podróż od razu stanie się przyjemniejsza.

Redakcja portalu mazuryairport.pl
Artykuł został przygotowany przez Port Lotniczy Olsztyn-Mazury – prawdopodobnie najładniej położone lotnisko w Polsce.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.