Tragedia w Cieśninie Sycylijskiej: zatonęło 31 imigrantów, głównie dzieci

Od kilku tygodni we Włoszech trwa ostra dyskusja na temat domniemanych powiązań finansowych nowych organizacji humanitarnych, które przewożą imigrantów do wybrzeży Włoch, ze światem przestępczym. Tymczasem włoskie media podają o kolejnej tragedii imigrantów na morzu. W Cieśninie Sycylijskiej utonęło dziś 31 osób, w tym głównie dzieci. Na szczęście udało się uratować setki innych rozbitków.

Z portu libijskiego Zuara wypłynęła łódź przepełniona blisko 500 imigrantami. W odległości 30 mil od Libii lódź nagle przewróciła się. Komendant włoskiej straży przybrzeżnej Cosimo Nicastro donosi o odnalezieniu 20 martwych ciał, a operatorzy organizacji humanitarnych podają, że wyłowiono 31 ciał bez życia, w większości dzieci. „To nie scena z filmu horror – pisze na twitterze przedstawiciel Migrant Offshore Aid Station – to tragedia w prawdziwym życiu, która dzieje się u progu Europy”.

.

Poniżej wypowiedź przewodniczącej Izby Deputowanych, Laury Boldrini na temat roli organizacji humanitarnych w ratowaniu życia uchodźcom:

.

.

Czytaj też: Jakie potajemne układy mają nowe organizacje humanitarne transportujące imigrantów do Włoch
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *