Zabierz na wczasy literaturę

Wakacje coraz bliżej. Warto zaopatrzyć się więc w książki, które będą nam towarzyszyć w podróżach.

 

Czas dla siebie

 

W ciągu roku jesteśmy zabiegane. Znalezienie czasu dla siebie często graniczy z cudem.Od paru lat, na rynku pojawia się sporo ksiązkowych nowości poradnikowych. Dotyczą one odchudzania, sprzątania, organizowania przestrzeni wokół siebie, koreańskich (niezwykle ostatnio popularnych) metod dbałości o siebie. Jednak jednym z najbardziej kompleksowych wydawnictw ostatnich miesięcy jest książka „Skin Coach. Twoja droga do pięknej i zdrowej skóry” Bożeny Społowicz. Poradnik powstał dla tych wszystkich kobiet, które nie chcą czekać kilka miesięcy (!) w kolejce na wizytę do tej znanej, krakowskiej skin coacherki. Czym w ogóle jest skin coaching? To porady i swoiste „szkolenie” w zakresie dbałości o skórę twarzy. Zaczyna się ono dokładną analizą zawartości kosmetyczki. Bożena Społowicz jest kosmetyczną minimalistką – przekonuje swoje czytelniczki do używania mniejszej ilości, świetnych jakościowo produktów i do podążania za naturą swojej skóry. Wakacje, to idealny czas, żeby chociaż na chwilę odstawić produkty do makijażu i zastanowić się nad kondycją twarzy, jednocześnie dbając o ochronę przeciwsłoneczną. Dlatego warto zabrać ze sobą „Skin Coacha” na wyjazd i wrócić, z dostrzegalnie bardziej zadbaną skórą.

Biograficznie

 

Ostatnio zachwyciła mnie książka, wydana w zeszłym roku – „Sekretne życie Chanel No. 5. Historia intymna najsłyniejszych perfum świata”. Jestem naprawdę zdumiona, że sięgnęłam po nią dopiero teraz. Dlatego też, polecam wszystkim nadrobienie jak najszybciej tej zaległości. Książki biograficzne na wakacjach sprawdzają się świetnie – dobrze napisana biografia, potrafi nas wciągnąć do ostatniej strony. Tym ciekawsza jest więc książka Tilar J. Mazzeo. Przedstawia nie tylko historię powstania najsłynniejszego zapachu świata, ale też porusza intrygujące karty z historii samej Coco Chanel, projektantki o mocno dziś kontrowersyjnym życiorysie. Niewątpliwą zaletą książki jest sposób opisywania nawet najbardziej skomplikowanych, chemicznych zagadnień w sposób całkowicie przystępny dla naukowego laika. „Sekretne życie Chanel No. 5” to historia luksusu, determinacji w spełnianiu marzeń i kreowania wyjątkowej mody. Na wakacje – idealny wybór.

 

Olej to!

 

Jeszcze jedną pozycją książkową, w którą warto się zaopatrzyć jest „Magia olewania” Sary Knight. Wbrew pozorom, odpoczywać, odpuszczać sobie pewne sprawy też trzeba się nauczyć. Knight chce pokazać swoim czytelniczkom jak oddzielić „ziarno od plew” – nieistotnymi sprawami przejmować się mniej, nie rozbierać wszystkiego w życiu na czynniki pierwsze, swój czas poświęcać na to co naprawdę ważne i na to, co daje radość. Książka wymaga analizy swojego podejścia do wielu spraw – wczasy są idealnym momentem na taką krótką refleksję. W końcu chodzi o to, aby dobrą energię i poczucie bycia wypoczętym przywieźć ze sobą z wakacji do domu. Żeby móc osiągnąć ten stan, trzeba nauczyć się żyć bez wyrzutów sumienia, dać sobie prawo do nie bycia idealną, do nie działania zawsze na 120 procent. W tym kontekście, warto jeszcze sięgnąć do wydanej co prawda parę lat temu, ale wciąż aktualnej „Sztuki leniuchowania”- to świetna lektura uzupełniająca.

 

Wszystkie powyższe pozycje, nabyć można w księgarni PWN. Warto zaglądać na stronę, często pojawiają się na niej atrakcyjne promocje nie tylko związane z książkami naukowymi.

 

 
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

+ 23 = 32