Hotel bez tajemnic – 5 sposobów na to, jak poznać dobry hotel.

Hotele, hostele, motele. Agroturystyki, schroniska campingi. Lofty i mieszkania, couchsurfing i Airbnb.

 

Hotele, hostele, motele. Agroturystyki, schroniska campingi. Lofty i mieszkania, couchsurfing i Airbnb. W centrum, na przedmieściach, na wsi. Miejsc, w których można przenocować podczas wakacji czy wyjazdów służbowych jest bardzo dużo, a zarówno infrastruktura, jak i oferta stale staje się bogatsza. Jak zatem wybrać miejsce dopasowane do swoich potrzeb? Jak wyjechać, żeby się nie zawieść? Oto krótki poradnik.
Internetowe porównywarki cen wiele w tej sprawie ułatwiły. Bardzo szybko można sprawdzić ceny, lokalizacje, zarezerwowane terminy oraz, co być może najważniejsze, opinie innych internautów na temat wybranego miejsca. Ale czy to wystarczy? Zdecydowanie nie. Bardzo częstym działaniem marketingowym branży hotelarskiej jest manipulowanie opiniami i ocenami wystawionymi przez społeczność. Może to być albo kupowanie pozytywnych wpisów na temat swojej placówki albo działanie na niekorzyść konkurencji.
Trik #1 – Czytaj opinie w internecie, ale nie traktuj ich zbyt serio!
W hotelu koniecznie musi być czysto, inaczej będziesz się czuł niekomfortowo, nie wspominając o chorobach, które możesz złapać. Upewnij się, czy na recepcji nie ma kurzu, a ręczniki nadal są białe. Czy to faktycznie warto sprawdzać? I tak, i nie. Jakość branży hotelarskiej poszła w górę. W polskich hotelach raczej trudno tak radykalne naruszenie standardów sanitarnych (choć pewnie i takie się znajdą). Nie oznacza to jednak, że zawsze jest czysto. Menedżerowie potrafią ukrywać niedoskonałości swoich obiektów lub dopracowują tylko eksponowane klientowi obszary. Dlatego warto zajrzeć tam, gdzie zazwyczaj wzrok gości nie sięga.

 
Trik #2 – Czystość hotelu oceniaj po czystości nieużywanych szklanek za barem!

 
Lokalizacja miejsca noclegowego jest oczywiście ogromnie ważna. Jeśli chcemy zwiedzać centrum miasta, warto ulokować się w jego pobliżu, jeśli odpocząć na łonie natury – wybieramy agroturystykę w głuszy. Niemniej samo podejście do tego gdzie będziemy spać, może być niestety mylące. Zazwyczaj wybierając się w nowe miejsce zakładamy deklaratywnie jak najlepsze scenariusze, trzeba jednak pamiętać, że zawsze może wydarzyć się jakaś nieprzewidziana sytuacja. Od gorszego samopoczucia, po ulewny deszcz czy nagły przymrozek. Dlatego ważne jest nie tylko to gdzie, ale też jak odpoczywamy, żeby nie zanudzić się pozostając „zamkniętym” w hotelu.


Trik #3 – Wybieraj hotele z dodatkową ofertą aktywizującą gości!

 
Nie ma nic gorszego niż urlop skrócony przez… kłopoty komunikacyjne. Dokładnie. Ile razy zdarzyło Ci się wybrać hotel, który spełniał najwyższe oczekiwania, ale okazywało się, że dojazd do niego graniczy z cudem, bo nie był skomunikowany transportem miejskim z ważnymi ośrodkami turystycznymi albo każdy wyjazd samochodem kończył się godzinnym staniem w korku? Pewnie nieraz, bo częstym błędem jest nie uwzględnianie otoczenia miejsca noclegowego przy jego ocenie.

 
Trik #4 – Zadbaj, żeby dojazd oraz skomunikowanie hotelu z centrum było dogodne!
Do niczego nie namawiamy, ale jeśli udajesz się do Poznania…

 
Trik #5 – Sprawdź Grand Royal Hotel!

 
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

91 − = 82