Przelewy zagraniczne w firmach pośredniczących – bezpieczeństwo

Przekazy pieniężne to w dzisiejszych czasach standard, wysyłamy coraz więcej pieniędzy i coraz więcej przelewów wysyłamy poza granice naszego kraju. Nie jest to jednak proste, przelewy za granice bywają drogie, a ich realizacja potrafi zając naprawdę dużo czasu. Pomocne mogą okazać się firmy, które w takich przelewach pośredniczą, dzięki nim mamy możliwość dokonania transakcji zagranicznej w szybkim czasie i możliwie małym kosztem. Jednak wiele osób ma pewne obawy co do bezpieczeństwa tego typu transakcji. Czy więc korzystanie z usług firm pośredniczących w przelewach zagranicznych jest bezpieczne?

 

Nie zapominajmy o kosztach

 
Bezpieczeństwo to jedno, jednak nie można zapominać, że przelew zagraniczny to usługa, która wiąże się z kosztami. Można wskazać co najmniej kilka czynników, które wpływają na cenę takiej transakcji, najbardziej problematyczne wydają się być kursy walut, które potrafią zmieniać się nawet kilka razy dziennie, będziemy więc musieli podać dokładną „datę waluty”, na podstawie której zostanie określony jej dokładny przelicznik. Do tego dochodzi rodzaj konta – walutowe, a może złotówkowe?

 

A co z bezpieczeństwem?

 

 
Jak się okazuje tego typu transakcje są całkowicie bezpieczne, oczywiście tak długo, jak korzystamy z usług firmy renomowanej. Zanim zdecydujecie się na daną firmę pośredniczącą przy przelewie, dokładnie sprawdźcie informacje i opinie na jej temat, w tej branży raczej nie często zdarzają się oszuści, jednak nigdy nie wiadomo na kogo trafimy. Na szczęście w czasach stałego dostępu do internetu sprawdzenie informacji i opinii na temat danej jednostki jest banalnie proste i zajmuje zaledwie kilkanaście minut.

 
Trzeba przypomnieć, że większość przelewów zagranicznych realizowanych jest właśnie przez internet, a co zapewnia nam bezpieczeństwo w sieci? Przede wszystkim będą to protokoły bezpieczeństwa takie jak SSL i SSH – najbardziej renomowane firmy stosują zabezpieczenia o długości klucza nie mniejszej niż 256 bitów. Dodatkowo upewnijcie się, że firma gwarantuje automatyczny backup danych.

 
Zanim podejmiesz współpracę, dowiedz się jak wygląda kontakt z konsultantem czy działem pomocy technicznej i jak długo trwa rozwiązywanie ewentualnych problemów.

 
Nie zapominaj też o dyskrecji – nie chodzi oczywiście o szemrane przelewy, jednak jeżeli firma pośrednicząca w transakcji będzie próbowała uzyskać dostęp do twojej karty debetowej (podawanie danych na stronie) czy historii twojego rachunku, może to być sygnałem, że coś jest nie tak.

 

 

 

Co będzie nam potrzebne do przelewu zagranicznego?

 

 
Pierwszą i chyba najbardziej oczywistą rzeczą jest rachunek odbiorcy. Dodatkowo niezbędny będzie kod banku odbiorcy, a właściwie kod identyfikujący bank (SWIFT) – składa się on z 8 lub 11 znaków. Oczywiście potrzebne będą też adres, nazwa odbiorcy, kraj, waluta itd., czyli wszystkie dane, które potrzebne są przy standardowych przelewach.
Pamiętaj by dokładnie sprawdzić wszystkie dane, ponieważ w razie pomyłki przelew nie zostanie dostarczony a ty poniesiesz koszty związane z usługą.

 

 

 

MK
Więcej na: www.easysend.pl.One thought on “Przelewy zagraniczne w firmach pośredniczących – bezpieczeństwo

  1. Robert

    Warto pamiętać o backupie – dla wszystkich usług. Ja mam xopero, ponieważ ma też fajną apke mobilną. to lepsze niż antywirusy. A warto się zabezpieczać, zwłaszcza jeśli mowa o pieniądzach.

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *