Założyć gospodarstwo agroturystyczne – nowy trend we Włoszech

Gospodarstwo agroturystyczne we Włoszech to coraz częstrze marzenie cudzoziemców, próbujących rozpocząć nową przygodę życia właśnie w Italii. Włoski dziennik finansowy IlSole24Ore pisze, że w ostatnich latach to wyjatkowo dobrze rozwijający się sektor gospodarki. A instytut badań Scenari Immobiliari podaje, że Włochy już teraz liczą najwięcej miejsc noclegowych dla turystów w porównaniu z innymi krajami europejskimi.

Według innych sondaży,  gospodarstwa agroturystyczne na wybrzeżu, usytuowane blisko plaży a jednocześnie na łonie natury, przyżywają prawdziwy rozkwit zainteresowania, np w regionie Apulii, Ligurii, czy w Kalabrii.

Pasjonaci agroturystyki wybierają jednak nie tylko morze, tym bardziej, że oferta turystyczna staje się z roku na rok bogatsza i coraz bardziej atrakcyjna. A 87% urlopowiczów preferujących tę właśnie formę turystyki pochodzi z Europy.

Zobaczmy gdzie najchętniej wybierają się klienci gospodarstw agroturystycznych:

Toskania 54% turystów, Umbria 34% turystów, Wenecja Euganejska i Sycylia 20%, Friuli Venezia Giulia 14%.

Zainteresowanych otwarciem gospodarstwa agroturystycznego proponujemy informacje dotyczące wymagań w poszczególnych regionach Włoch, które znajdziecie na stronie: www.agriturismo.it/it/extra/tutta-la-normativa-sull-agriturismo-regione-per-regione-508
.


.
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *