Na czym polega przegląd klimatyzacji samochodowej?

W czasach kiedy większość samochodów posiada klimatyzację w standardzie warto wiedzieć dlaczego należy dbać o jej stan oraz czystość. Rzadko serwisowana klimatyzacja nie przyniesie pożądanych efektów, a w dodatku może źle wpłynąć na nasze zdrowie.

 

Jeżeli nie zadbasz o stan swojej klimatyzacji to możliwe, że będzie ona wytwarzała przykry zapach, a co najgorsze powstanie w niej pleśń, a to może odbić się na Twoim zdrowiu.

 

Jak zadbać o stan klimatyzacji?

 
Najprostszym sposobem jest po prostu jej używanie. Czynnik zawarty w klimatyzacji zawiera środki smarujące oraz konserwujące, dlatego nawet jeżeli w danym momencie nie potrzebujemy „klimy” to warto ją włączyć chociaż na kilka minut.

 

 
Najskuteczniejszym sposobem jest wybranie się do pobliskiego serwisu oferującego kompleksową usługę przeglądu klimatyzacji samochodowej. Podczas takiego przeglądu serwis zadba o naszą klimatyzację na wszystkich możliwych płaszczyznach.

 
Na czym polega przegląd klimatyzacji samochodowej?

 

 

Sprawdzenie instalacji

 
Podstawową czynnością przeprowadzaną podczas przeglądu klimatyzacji jest sprawdzenie instalacji i określenie czy krąży w niej odpowiednia ilość czynnika chłodzącego. Kompleksowa diagnostyka sprawdzi również czy układ jest szczelny oraz wskaże niepoprawnie działające elementy układu.

 
Oczyszczenie filtra

 
Kolejną czynnością jest oczyszczenie filtra kabinowego, w którym zbierają się wszelkiego rodzaju zabrudzenia, które mogą skutkować nieprzyjemnym zapachem. Najczęściej polega to na czyszczeniu za pomocą sprężonego powietrza.

 
Ozonowanie

 
To specjalistyczna usługa polegająca na umieszczeniu w samochodzie generatora ozonu o właściwościach silnie utleniających. Pomoże nam to w skutecznej likwidacji wszelkiego rodzaju grzybów i pleśni w nawiewach, układzie klimatyzacji czy nawet tapicerki auta. Warto skorzystać z tej usługi, gdyż te rzeczy mogą być groźne dla zdrowia kierowcy oraz pasażerów. Dzięki ozonowaniu oszczędzimy sporo pieniędzy, gdyż nie będziemy musieli kupować specjalnych środków do likwidacji pleśni, które nie są aż tak skuteczne w porównaniu do ozonowania.

 
Test temperatury

 
Podczas przeglądu wykonywany jest również test temperatury, która powinna wynosić od 2oC do 10oC. Jest to bardzo ważne, gdyż zdarzają się przypadki, że z nawiewu wydobywa się powietrze o temperaturze poniżej 0oC, co źle wpłynie na działanie klimatyzacji oraz na nasze zdrowie i komfort.

 

 
Jak często wybrać się do serwisu w celu przeglądu klimatyzacji?

 

 
Aby klimatyzacja działała poprawnie, a w środku nie wytwarzały się grzyby oraz pleśń zalecamy kompleksowy przegląd co najmniej raz w roku. Warto wybrać serwis, który sprawdzi nam dokładnie stan całej instalacji, a nie tylko „nabije klime”.

 

 

 

MS
Dowiedz się więcej: almot-auto.pl/oferta/serwis-klimatyzacji/.Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *