Festival Suoni delle Dolomiti

Już po raz 23 odbędzie się inicjatywa muzyczna zatytułowana „Festival Suoni delle Dolomiti”. W tym roku od 7 lipca do 31 sierpnia przewidziano 24 koncerty na stokach włoskich Dolomitów. Organizatorami są Trentino Marketing, APT Val di Fassa, Val di Fiemme, San Martino di Castrozza, Passo Rolle, Primiero i Vanoi, Val di Non, Madonna di Campiglio, Pinzolo, Val Rendena, Dolomiti Paganella oraz liczne mniejsze lokalne organizacje kulturalne. Wyjątkowość tych spotkań muzycznych polega nie tylko na oprawie scenicznej, ale również w sposobie w jakim melomani (jak i artyści!) mogą dotrzeć na te koncerty – w dniu koncertu należy wybrać się pieszo zalecaną trasą górską zgodnie z wytycznymi organizatorów, a niekiedy trzeba dojechać kolejką górską. Wiekszość koncertów zaczyna się o godzinie 13. W przypadku złej pogody koncert odbywa się w teatrze najbliższej miejscowości. Króluje głównia muzyka klasyczna i jazzowa. 

Program, daty, spis artystów, wskazówki oraz informacje techniczne można znaleźć na stronie w trzech wersjach językowych: po włosku, angielsku oraz niemiecku

https://www.isuonidelledolomiti.it/IT/i-suoni-delle-dolomiti-musica-sulle-montagne-del-trentino/

Dla tych, którym nie uda dotrzeć na koncert, istnieje możliwość śledzenie wydarzenia na żywo porzez streaming na stronie fabebook Suoni delle Dolomiti.

 

 

Korespondencja z Veneto Agnieszka Kluzek.
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *