Największy na świecie PARK ROLNO SPOŻYWCZY zainauguruje jesienią w Bolonii

FICO – FABBRICA ITALIANA CONTADINA (EATALY WORLD) – największy na świecie PARK ROLNO SPOŻYWCZY – zainauguruje jesienią w Bolonii przy Via Paolo Canali n°1

100.000 m kw.  powierzchni, 2 hektary pól i pomieszczeń dla zwierząt, 40 fabryk rolniczych, 150 współpracujących firm, ponad 200 hodowlanych zwierząt, ponad 2000 różnorodnych upraw, 40 miejsc degustacji produktów, oraz sieć sklepików, i wielki targ spożywczy.

Hasło promujące otwarcie ogrmnego centum agroalimentacyjnego brzmi: VUOI ESSERE FICO?

Będzie to miejsce naprawdę niesamowite, park bioróżnorodny, który skupi w sobie całą produkcję spożywczą, począwszy od zasiewu do zbioru produktów, a także hodowli zwierzat, a następnie produkcji i sprzedaży gotowych wyrobów. Cały system produkcji oparty będzie na zasadach naturalnej zdrowej żywności.

Głównym celem parku rolno-spożywczego będzie promowanie włoskich wyrobów, będzie to miejsce, w którym znajdziemy tradycyjne włoskie produkty, a także poczujemy powiew włoskiej historii i tradycji, oraz zobaczymy pracę rolników, rzemieślników, kupców i kucharzy.

Park ma być miejscem, które  wypromuje włoskie produkty na całym świecie, będzie otwarty nie tylko dla kupujących ale również dla odwiedzajacych i ciekawych procesu bioprodukcji.

Organizatorzy pomyśleli nawet o rowerzystach:  ścieżka rowerowa z trasą pozwalającą zwiedzenie całego parku. Będzie to nie tylko park agro-spożywczy, ale także miejsce rozrywki, relaksu i kultury. Przewidziano również parki zabaw dla dzieci oraz wydarzenia, w których wystąpią muzycy i artyści. Przede wszystkim będzie to park edukacji żywnościowej, dlatego planowane są wycieczki szkolne z całego świata z warsztatami edukacyjnymi.

Inicjatorzy projektu nazwali to miejsce Arka, niczym Arka Noego.

Jest to także dobra wiadomość dla poszukujących pracy w Bolonii: już od teraz FICO poszukuje nowych pracowników w różnych branżach, od kierowców po kucharzy i rolników, oraz personelu do prac biurowych i porzadkowych.

Korespondencja z Bolonii: Aneta Malinowska,  autorka strony Polacy z Bolonii i okolic i Aneta Malinowska – fotografie, pittura

.
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *