74 wyścig Tour de Pologne

W dniach 29.07-04.08 odbędzie się 74 wyścig Tour de Pologne (wyścig klasy UCI World Tour, a więc zaliczany do najważniejszych zawodów w kolarstwie szosowym).

Kolarze będą mieli do przejechania 1139 km rozłożonych na 7 etapów. Uczestniczyć będzie 154 zawodników z 22 ekip (w każdej ekipie po 7 zawodników). W tym roku trasa skupia się na południu Polski i obejmuje takie miasta jak Kraków, Katowice, Rzeszów, Zabrze, Tarnowskie Góry, Zawiercie, Jaworzno, Szczyrk, Wieliczkę.

Dzięki kolarstwu zacieśniają się związki między regionem Trentino a Polską. Warto przypomnieć, iż dwa pierwsze wybitnie górskie etapy 70. Tour de Pologne w roku 2013 roku rozgrywały się w tym regionie (I etap Rovereto – Madonna di Campiglio oraz II etap Marilleva Val di Sole – Passo Pordoi Val di Fassa).

Ponadto w 2015 roku w Trentino odbył się szosowy wyścig dla amatorów Tour de Pologne Challenge Trentino. Trasa o długości około 75 kilometrów była odwzorowaniem końcówki drugiego etapu Tour de Pologne z 2013 roku. Podczas wyścigu zostały odsłonięte dwie tablice upamiętniające włoskie etapy 70. Tour de Pologne. Tablice są umieszczone na słynnych i znanych każdemu kibicowi kolarstwa przełęczach w regionie Trentino: Passo Pordoi i Passo Pampeago.

Kolejna wykorzystana okazja do współpracy pojawiła się w roku obecnym. Jak podają polskie zródła włoski artysta, pochodzący z Trentino, Mirko Demattè został autorem głownego trofeum dla zwycięzcy tegorocznego wyścigu a także mniejszych statuetek Nutella Mini Tour de Pologne Pucharu Młodzików.

Mirko wiele razy odwiedzał nasz kraj prezentując swoje prace m.in w Warszawie i Krakowie. Jak twierdzi czuje się coraz bardziej związany z naszym krajem dzięki poznawaniu naszej historii i kultury oraz docenieniu naszego rozwoju na tle innych państw europejskich.

Korespondencja z Trentino-Alto Adige: Łukasz MajDodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

3 + 7 =