Rzym: VI Międzynarodowy Festiwal Tańca „Top Art Festival – Le strade della Musica”

W tym roku, na przełomie czerwca i lipca już po raz szósty odbył się w Rzymie Międzynarodowy Festiwal Tańca „Top Art Festival – Le strade della Musica” . Wzięło w nim udział kilkuset młodych artystów z różnych krajów europejskich. Wystąpienia konkursowe były połączone z zajęciami warsztatowymi, które miały na celu wymiane kulturową, nauka nowych elementów tanecznych, poznanie innych technik wykonania i sprawdzenie własnych zdolności.

Autorka zdjęć: Honorata Świtała

Na festiwalu oceniano nie tylko technikę taneczną i umiejętności, ale również choreografię, stroje i scenografię.

Najwyższe uznanie zdobyły tancerki z Wejherowskiego Centrum Kultury, przygotowane przez instruktorkę i choreograf p. Elżbietę Czeszejko, która w tym roku świętuje 20 lat pracy artystycznej.

Wyjazd byl nagrodą dla dzieci, które zdobyły dobre miejsca na tanecznych konkursach ogólnopolskich. I jak mówi sama p. Elżbieta Czeszejko: „Dostaliśmy nominację na Top Art Festiwal w Rzymie i pojechaliśmy tam nie po nagrody. Chcieliśmy po raz pierwszy zmierzyć się z innymi grupami tanecznymi za granicą naszego kraju. Cieszymy się bardzo z tak wysoko zajętych miejsc”.

Pierwsze miejsce zajęły formacje: „Bąbelki” mini formacja w kategorii show dance etiuda art do lat 11, „Baccarki” w kategorii show dance etiuda art 12-15 lat, Baccara Junior w kategorii etiuda art dance – 12 -15 lat, Baccara w kategorii etiuda art dance – powyżej 15 lat oraz Baccara w kategorii show dance – powyżej 15 lat. Złoto w kategorii solistów wytańczyły w kategorii show dance etiuda art: Zuzanna Syska (solistka grupa młodsza) i Maja Jesionowska (solistka grupa średnia).

Drugie miejsca zajęły Aleksandra Szeląg – kategoria etiuda art i Magdalena Świtała – show dance etiuda art, a trzecie – Ewa Odwrot – kategoria show dance etiuda art i Amelia Badena – etiuda art dance.

Łącznie artystki zdobyły 11 nagród.

Nagrodą był czek w wysokości 500 euro.

 

Młodzi artyści mieli bardzo dobrze przygotowany i bogaty program pobytu we Włoszech, ponieważ oprócz zajęc i warszatatów  festiwalowych, nie zabrakło czasu na wypoczynek nad Morzem. Tyrreńskim, zwiedzanie Rzymu, Watykanu i zabawie w parkach rozrywki.

 

Autorka zdjęć: Honorata Świtała

Korespondencja z Lacjum: Maja Krajnowska, autorka strony Podróż do Rzymu.

 

 

ALL RIGHT RESEVED

 
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *