Czystek – naturalna ochrona przed komarami i kleszczami

Róża skalna to inna nazwa czystka – zioła, które choć znane jest ludziom od dawna, to dopiero teraz jest właściwie przez nas doceniane. Przekonaliśmy się bowiem, że posiada silne właściwości lecznicze, które odtruwają organizm, oczyszczają go z toksyn i zwalczają wiele chorób skóry. Mówią, że czystek jest lepszy, niż zielona herbata – działa skuteczniej, a nie zawiera substancji psychoaktywnych. Bez obaw możesz go pić razem ze swoim dzieckiem.

 

 

Zmień zapach swojego ciała z czystkiem

 

Naturalny zapach naszego ciała zależy od wielu różnych czynników, jak np. toksyny. Wraz z potem wydostają się one przez skórę i sprawiają, że ten nieprzyjemny zapach staje się wręcz nie do zniesienia.

 

Dowiedziono, że przykry zapach własnego ciała można skutecznie zwalczyć nie dezodorantem, ale właśnie czystkiem. Czystek pity regularnie już po kilku tygodniach sprawi, że toksyny zostaną usunięte z organizmu, a pot nie będzie aż tak nieprzyjemny pod względem zapachu. Dzięki tej właściwości zioło to zyskało nazwę naturalnego antyperspirantu z tą różnicą, że działa ono cały czas, a nie jak kosmetyk, tylko przez chwilę po aplikacji na skórze.

 

Skuteczna ochrona przed komarami

 

 

W okresie letnim komary potrafią dać nam się we znaki, a my wydajemy pieniądze na spraye, mające je od nas odstraszyć. Może warto zacząć stosować bardziej naturalne metody ochrony przed tymi dokuczliwymi krwiopijcami?

 

 

Herbata z czystka jest skutecznym środkiem na odstraszanie komarów. Substancje zawarte w niej będą wydobywały się przez skórę i tym samym zniechęcą komary do ataku. Jednak nic nie da wypicie szklanki naparu tuż przed wyjściem na spacer do lasu czy na łąkę. Trzeba go pić regularnie przez kilka tygodni, by uzyskać pożądany efekt.

 

 

Jeśli dopiero rozpoczynasz swoją kurację z czystkiem, a chcesz w naturalny sposób zabezpieczyć się przez ukąszeniami komarów, to zrób sobie z niego naturalny spray. Do butelki z atomizerem wlej ostudzony napar i spryskaj nim swoje ciało. Jest to skuteczny i naturalny sposób na zniechęcenie komarów do ataku. Tym naparem możesz również spryskać swojego czworonoga, aby i on nie miał problemów z komarami.

 

 

Czystek odstraszy kleszcze i pomoże przy boreliozie

 

 

Herbatka z czystka sprawdza się również w przypadku odstraszania kleszczy. Podobnie, jak w przypadku komarów, można ją pić lub też stosować jako naturalny spray do aplikacji bezpośrednio na skórę.

 

 

Wiele informacji wskazuje również na to, że zioło to zalecane jest w przypadku choroby odkleszczowej zwanej boreliozą. Jest ona wywoływana bakteriami pochodzącymi ze szczepu Borrelia burgdorferi, a ich rozwój w organizmie skutecznie można zahamować codziennym piciem naparu z czystka.

 

 

Trudno jest uwierzyć w to, że naparem tym jesteśmy w stanie sami wyleczyć się z boreliozy, jednakże regularne jego picie sprawi, że objawy choroby będą łagodniejsze. Wszystkie choroby odkleszczowe są niebezpieczne dla zdrowia i życia człowieka, a leczenie ich jest długie i często bardzo trudne. Sięgając po herbatę z czystka wspomożemy własny organizm w powrocie do zdrowia.

 

 

Pij herbatkę regularnie

 

 

Napary ziołowe są skuteczne dopiero wtedy, kiedy pijemy je regularnie, każdego dnia przez dłuższy okres czasu. Po dwóch, trzech tygodniach zaczynamy lepiej się czuć, przyjemniej pachnieć, nawet po większym wysiłku, poprawia się kondycja i wygląd naszej skóry, a wiele dolegliwości odchodzi w niepamięć. Niech picie czystka stanie się naszą codzienną rutyną. Kiedy tylko zobaczymy pierwsze efekty jego dobroczynnego działania na nasz organizm, będzie to dla nas najlepsza motywacja do jego systematycznego stosowania.

 

 

 

Artykuł dzięki redakcji serwisu https://zioloczystek.pl/

 
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *