MEN: konkurs ofert na realizację zadania publicznego pt. „Rodzina polonijna”

Ministerstwo Edukacji Narodowej ogłosiło konkurs ofert na realizację zadania publicznego pt. „Rodzina polonijna”. Celem konkursu jest wspieranie współpracy szkół funkcjonujących w systemach oświaty innych państw oraz organizacji społecznych za granicą prowadzących nauczanie języka polskiego i w języku polskim ze szkołami w Polsce. Termin składania ofert upływa 16 sierpnia br.

 

Projekt „Rodzina polonijna” to program rozwoju współpracy w zakresie wspólnych przedsięwzięć edukacyjnych związanych z:

–        upamiętnieniem wydarzeń oraz osób związanych z odzyskaniem i utrwaleniem niepodległości przez Rzeczpospolitą Polską (w związku z obchodami setnej rocznicy odzyskania niepodległości);

–        upowszechnianiem polskiego dziedzictwa narodowego, sylwetek wybitnych Polaków, w tym na emigracji i postaci polskiego pochodzenia zasłużonych dla społeczności lokalnych w kraju zamieszkania Polonii i Polaków oraz ich dorobku w różnych dziedzinach życia. Dotyczyć będzie również sylwetek patronów, a także ich działalności ustanowionych przez Sejm RP na lata 2017 i 2018 oraz tradycji i zwyczajów związanych z rokiem polskim.

 

Program będzie realizowany w latach 2017-2018 w formie otwartego konkursu MEN. Szczegółowa informacja oraz stosowne dokumenty (m.in. regulamin konkursu i formularz składania ofert) są dostępne na stronie Biuletynu Informacji Publicznej MEN.
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *