Włochy: 5 euro za wejście na plażę z torbą termiczną

W ostatnich dniach we Włoszech mamy do czynienia z nowym „fenomenem”. Oczywiście rozpętała się żywa polemika. Nowością tego lata jest dodatkowa opłata na płatnych plażach: 5 euro za każdą wniesioną torbę termiczną!

Podobno chodzi o zapewnienie bezpieczenstwa artykułów spożywczych (nie znane jest pochodzenie jedzenia, które ktoś przynosi na plażę) i uniknięcie zabrudzenia piaszczystego terenu. Zajmujący się administracja płatnych plaży mówią, że na plaży jest rownież obowiązek segregacji śmieci. Wyrzucanie odpadków nad morzem to jeden wielki problem. Nie dość, że często brakuje koszy na smieci, to jeszcze mowa o ich segregacji.

Pomysł na wprowadzenie opłaty 5 euro za torbę termiczną na plaży wyszedł od administratora plaży Marina di Pisticci, znajdującej się w prowincji Matery. Na plaży wywieszono napis: by wejść na plażę z torbą termiczną trzeba zapłacic o 5 euro więcej. Pomysł szybko obiegł całe Włochy i napisy pojawiły się np. w Apulii, w Marina di Pulsano czy Castellaneta Marina.

Plażowiczom wydaje się, że chodzi raczej o wyłudzenie dodatkowych pieniędzy. Ograniczenie przynoszenia jedzenia z domu ma może zmusić ludzi, by kupowali je na plaży prywatnej.
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *