Wzruszajacy list pożegnalny do polskiej pielęgniarki z Sanremo zmarłej na raka

Wzruszajacy list pozegnalny do polskiej pielęgniarki zmarłej na raka

Erika Anna Szczepańska mieszkała w Sanremo, pracowala w domu starców Le Grange w Riva Ligure. Nieoczekiwanie zachorowała na raka, i w krótkim czasie, niestety zmarła w wieku 48 lat – 29 lipca 2017.

Była wzorową pracownicą, oddawała się w pełni jako pielęgniarka, osoba o dobrym sercu i kochająca swoją pracę. Choroba, która ujawniła się nagle i, która szybko doprowadziła do śmierci, zostawiła nieoczekiwanie wielką pustkę w sercach podopiecznych staruszków, ale także współpracowników i dyrektora placowki.

Oto słowa rozgoryczonego i pogrążonego w smutku dyrektora Stefano Faraldi:

,,Nie jest łatwo podziękować ci słowami za to wszystko co zrobiłaś dla mnie jako dyrektora placówki Le Garage, przez te wszystkie lata byłas zawsze przy moim boku i przy naszych ,,dziadkach”, tak jak razem nazywaliśmy naszych podopiecznych. Twój profesjonalizm i twoje dobre serce pozwoliło że nasi goście czuli się jak u siebie w domu, zawsze serdeczna, uśmiechnięta i dostępna dla wszyskich …  Ból po twojej stracie nie daje się opisać, gdy pracownik taki jak ty odchodzi na zawsze zostawia ogromną pustkę w naszych sercach, będzie trudno nauczyć się żyć z raną, którą nam pozostawiłaś. Nie wystarczy powiedzieć sobie: życie idzie naprzód, nie trzeba, nie trzeba płakać … gdyż pustka pozostała jak głęboka rana. Droga Erika, gdy żegnaliśmy się po raz ostatni przed powrotem do Polski, powiedziałaś mi NIGDY SIĘ NIE PODDAWAJ, wiec ja nie poddam się nigdy …”

 

 

 

Korespondencja: Aneta Malinowska, autorka strony Polacy z Bolonii i okolic i Aneta Malinowska – fotografie, pittura

 

Fot. la-riviera.it/14506-2/
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *