Zakup nieruchomości we Włoszech: 6% kredytobiorców to cudzoziemcy

Z badań przeprowadzonych przez Facile.it i Mutui.it na bazie ponad 3.5 tysiąca wniosków o kredyt na nieruchomości we Włoszech, złożonych pomiędzy 1 stycznia 2016 i 30 czerwca 2017, wynika, że 6% kredytobiorców to cudzoziemcy.

Największą grupę wnioskodawców stanowią obywatele Rumunii, następnie w kolejności: obywatele Albanii, Szwajcarii, Mołdawii i Niemiec.

Dużą grupę cudzoziemców biorących kredyt na nieruchomości we Włoszech stanowią także Anglicy i Francuzi. Co dziwne, podkreślają włoskie media, stosunkowo niewielu z nich pochodzi z tak dużych społeczności jak Chińczycy czy Marokańczycy.

Statystycznie najwięcej kredytobiorców obcokrajowców kupuje nieruchomości w regionach Lombardia, Emilia Romagna, Veneto, Lazio.

Polacy także coraz chętniej inwestują w nieruchomości we Włoszech, szczególnie na południu. Jak podają polskie media, ciepłe i malownicze włoskie wybrzeża to druga w kolejności lokalizacja (zaraz po Hiszpanii) dla polskich inwestorów, chociaż dużym zainteresowaniem Polaków cieszą się też Portugalia, Grecja, Bułgaria czy Chorwacja.

 

 

 
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

17 − = 13