Zakup nieruchomości we Włoszech: 6% kredytobiorców to cudzoziemcy

Z badań przeprowadzonych przez Facile.it i Mutui.it na bazie ponad 3.5 tysiąca wniosków o kredyt na nieruchomości we Włoszech, złożonych pomiędzy 1 stycznia 2016 i 30 czerwca 2017, wynika, że 6% kredytobiorców to cudzoziemcy.

Największą grupę wnioskodawców stanowią obywatele Rumunii, następnie w kolejności: obywatele Albanii, Szwajcarii, Mołdawii i Niemiec.

Dużą grupę cudzoziemców biorących kredyt na nieruchomości we Włoszech stanowią także Anglicy i Francuzi. Co dziwne, podkreślają włoskie media, stosunkowo niewielu z nich pochodzi z tak dużych społeczności jak Chińczycy czy Marokańczycy.

Statystycznie najwięcej kredytobiorców obcokrajowców kupuje nieruchomości w regionach Lombardia, Emilia Romagna, Veneto, Lazio.

Polacy także coraz chętniej inwestują w nieruchomości we Włoszech, szczególnie na południu. Jak podają polskie media, ciepłe i malownicze włoskie wybrzeża to druga w kolejności lokalizacja (zaraz po Hiszpanii) dla polskich inwestorów, chociaż dużym zainteresowaniem Polaków cieszą się też Portugalia, Grecja, Bułgaria czy Chorwacja.

 

 

 
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *