Bolonia: wystawa zainspirowana polską malarką Tamarą De Lempicką „Women”, czyli kobiety w sztuce

Wystawa obrazów zainspirowana polską malarką Tamarą De Lempicką’ pt. ,”Women” – kobiety w sztuce.

W sobote 23 września 2017 La Corte di Felsina – Stowarzyszenie Sztuki i Kultury w Bolonii zainauguruje wystawe WOMEN. Grupa artystów pochodzących z Włoch i zagranicy zaprezentuje figurę kobiety poprzez rzeźbę i malarstwo i wyrażając ją we wszystkich aspektach wielorakiego i fascynującego świata kobiet.

Malarze – Aneta Malinowska, Dora Bottaro, Marina Candelori, Roberto Carradori, Sladjana Celestino, Tiziana Thirta Giammetta, Irene Manente, Paolo Guerrino Massa, Patrizia Menozzi, Monica Musiani, Ennio Naso, Anna Maria Ognibene, Patrizia Pacini Laurenti, Giovanna Ragazzi, Martina Saltarsiero, Anneke Van Floten oraz rzeźbiarze – Carla Righi, zareprezentują swoje dzieła w najprzeróżniejszych stylach.

Autorka: Aneta Malinowska – Bolonia

Wszystkie dzieła skupiają się na temacie kobiety i jej aspektach. Wystawę zainauguruje wystepę artystyczny o tytule „omnia” – przygotowana i interpretowana przez Ericę Bonato, która od wielu lat realizuje z dużym powodzeniem tego typu występy i zarazem jest także malarką.

W sobotę 30 września w sali wystawowej będzie można wysłuchać narracji monologicznej w temacie „sukces i depresj” skupiającej się na życiu i sztuce sławnej polskiej malarki Tamary de Lempickiej.

De Lempicka wniosła ogromny wkład w sztukę dwudziestego wieku, stylem i kreatywnością jedynymi w swoim rodzaju, a także fascynującym i kontrowersyjnym życiem, bogatym w kontakty z wieloma osobowościami sztuki i kultury, a jednocześnie naznaczonym głęboką depresją. Wiele innych ciekawych i kontrowersyjnych szczegułów z życia De Lempickiej dowiemy się z narracji badaczki Historii Sztuki Współczesnej Anny Rity Delucca z Bolonii.

Wstęp wolny. Wystawa będzie otwarta dla publiczności od 23 września od godz. 18.00 do 1 października 2017

La Corte di Felsina Associazione Arte e Cultura – Bologna via Santo Stefano 53

Korespondencja z Bolonii: Aneta Malinowska, autorka strony Polacy z Bolonii i okolic i Aneta Malinowska – fotografie, pittura
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

9 + 1 =