Wizyta papieża Franciszka w Bolonii

19 wizyta papieża Franciszka na ziemi włoskiej.

Wizyta papieża w Bolonii 1 października: w niedziele papież Franciszek zawita w Cesenie i Bolonii. Przyleci śmigłowcem z Watykanu, najpierw odwiedzi Cesenę, gdzie wyląduje ok. godziny 8.00 rano, następnie uda się na Piazza Popolo i spotka się z mieszkańcami miasta oraz wygłosi przemówienie. Zaraz po przemówieniu papież uda się do tutejszej katedry i spotka się tam ze świeckimi członkami rad duszpasterskich oraz duchowieństwem i przedstawicielami parafii. W kaplicy Matki Bozej Ludu odbędzie się adoracja Najświętrzego Sakramentu I uczczenie Maryi Panny. Ojciec Święty wygłosi także krótkie przemówienie do wszystkich chorych.

Po krótkim lecz intensywnym pobycie w Cesenie odleci śmigłowcem do Bolonii, a jego pierwsze spotkanie będzie zadedykowane migrantom. O godz. 10.30 papież odwiedzi centrum przyjęcia migrantów przy via Mattei, gdzie przebywa obecnie około tysiąca osób, w południe spotkanie na głównym placu w Bolonii –  Piazza Maggiore – z ludźmi pracy, przedstawicielami związków zawodowych i spółdzielni oraz z rodzinami ofiar zamachu terrorystycznego na dworcu kolejowym w 1980 roku, w którym poniosło śmierc 85 osób. Spotkanie zakończy się przemówieniem i modlitwą. Po modlitwie papież uda się do bazyliki Św.Petroniusza na obiad solidarności w towarzystwie biednych, uchodźców i więźniów, po czym w katedrze św. Piotra spotka się z kapłanami i zakonnikami. O godzinie 15.30 na Piazza San Domenico spotkanie ze światem akademickim. Papież wygłosi przemówienie do studentów i profesorów, a o godzinie 17,00 na stadionie Renato Dall’Ara msza świeta. Na zakończenie mszy wiernym otrzymają 100.000 egzemplarzy Ewangelii. Około godziny 18.45 papież Franciszek zakończy wizytę w Bolonii i odleci do Watykanu.

Korespondencja z Bolonii: Aneta Malinowska, autorka strony Polacy z Bolonii i okolic i Aneta Malinowska – fotografie, pittura
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *