Międzynarodowa Gra Kryptologiczna

Właśnie rusza kolejna edycja Międzynarodowej Gry Kryptologicznej poświęconej polskim matematykom, którzy 85 lat temu złamali szyfr niemieckiej maszyny szyfrującej Enigma, czym walnie przyczynili się do sukcesu aliantów w czasie II wojny światowej.

Gra ukaże się równolegle w języku polskim (Łamacze szyfrów) i angielskim (Codebreakers).


Łączy ona w sobie, w przystępny sposób, elementy historii, matematyki i logiki. Uczy pracy zespołowej, gdyż w zmaganiach biorą udział 3 osobowe drużyny, które poznając metody szyfrowania i deszyfrażu rozwiązują wirtualne zagadki i łamią coraz trudniejsze tajne depesze.

Szczególnie ważne jest to, że adeptem kryptologii może stać się każdy, bowiem zabawa toczy się na trzech poziomach trudności – podstawowym (w którym nie trzeba mieć żadnej wiedzy o łamaniu szyfrów), zaawansowanym oraz na poziomie Enigma, w którym uczestnicy zmierzą się ze słynną maszyną szyfrującą.

O atrakcyjności zabawy świadczy fakt, że w dotychczasowych edycjach gry wzięło udział już ponad 6000 uczestników z całego świata.

W skrócie:

  • REJESTRACJA ZESPOŁÓW już teraz na www.lamaczeszyfrow.pl lub www.codebreakers.eu (wersja anglojęzyczna)!

  • POZIOM PODSTAWOWY (basic) od 25.09 (decydująca rozgrywka 13.10),

  • POZIOM ZAAWANSOWANY (advanced) od 16.10 (decydująca rozgrywka 3.11).

  • POZIOM ENIGMA od 6.11 (decydująca rozgrywka 24.11).

Szczegóły na www.lamaczeszyfrow.pl , www.codebreakers.eu.

Zadanie publiczne współfinansowane przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych RP w ramach konkursu Dyplomacja Publiczna 2017 – komponent „Współpraca w dziedzinie dyplomacji publicznej 2017”.

 

__________________________________________________________
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.