Boloński Neptun – kolejne wyzwanie polskiego artysty Tadeusza Biniewicza

Boloński Neptun – oto kolejne wyzwanie gostynińskiego artysty Tadeusza Biniewicza. Polski rzeźbiarz, malarz znany także za granicą, tym razem tuż po wizycie w Bolonii postanowił zrobić rzeźbę identyczną jak posąg Neptuna.

Reprodukcja będzie wykonana z granitu sprowadzonego z Portugalii, ma to być pierwsza rzeźba na świecie wykuta w kamieniu o wysokosci 3.40 m, a waga samej rzeźby wyniesie blisko 30 ton. Tadeusz Biniewicz przewiduje około póltora roku ciężkiej pracy, po czym rzeźba pozostanie w Polsce w Płocku.

Foto: Arkadiusz Żółtowski

Polski artysta brał udział w Międzynarodowym Sympozjum w Sprimont w Belgii, gdzie reprezentował Polskę i za wyrzeźbienie popiersia Michała Aniola otrzymał I miejsce w rzeźbie klasycznej. Niedawno Biniewicz ukończył obraz „Świętopełek przy bramie we Lwowie”, według Jana Matejki. Natomiast malaturę do obrazu wybrał samodzielnie. Obraz wykonany został na drewnie, a jego wymiary to 160 cm x 109 cm. Praca pozostanie w Gostyninie w zbiorach prywatnych.

Korespondencja z Bolonii: Aneta Malinowska, autorka strony Polacy z Bolonii i okolic i Aneta Malinowska – fotografie, pittura

.
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *