Tignale: wypowiedź proboszcza Sanktuarium Madonna di Montecastello w sprawie kradzieży relikwii Św. Jana Pawła II i księdza Popiełuszki

Specjalnie dla czytelników portalu Polacy we Włoszech ksiądz Giuseppe Mattanza, proboszcz i rektor Sanktuarium Madonna di Montecastello w Tignale nad Jeziorem Garda, wydał komunikat dotyczący kradzieży relikwii Świętego Jana Pawla II oraz księdza Jerzego Popiełuszki:

W nocy z 16 na 17 października b.r. nieznani sprawcy ukryli się wewnątrz Sanktuarium i już po jego zamknięciu wyważyli drzwi zakrystii, otworzyli siłą szafkę, z której następnie skradli 6 kielichów, 2 czary, kilka talerzyków, klucz do tabernakulum i relikwiarz z relikwiami Błogosławionego Papiełuszki. Stąd przeszli do części kościoła zwanej Casa Santa, miejsca gdzie znajduje się fresk Cudownej Madonny z Montecastello i skradli przechowywaną tam relikwię z krwią Św. Jana Pawła II.   Została ona podarowana przez kard. Stanisława (red. Dziwisza) po pielgrzymce parafialnej do Polski w 2014 r.

Natomiast relikwię Błogosławionego Popiełuszki przekazał w 2014 roku proboszcz parafii, gdzie znajduje się grób polskiego Błogosławionego księdza.

Zarówno ja, jak i cała społeczność miasta Tignale jesteśmy zbulwersowani aktem świętokradztwa i modlimy się do Błogosławionej Marii Dziewicy, Św. Jana Pawła II i Błogosławionego Popiełuszki aby tknęli serce sprawców i nakłonili ich do skruchy i do zwrotu relikwii.

Don Giuseppe Mattanza

Parroco di Tignale e Rettore del Santuario di Montecastello
One thought on “Tignale: wypowiedź proboszcza Sanktuarium Madonna di Montecastello w sprawie kradzieży relikwii Św. Jana Pawła II i księdza Popiełuszki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.