Włoskie inicjatywy na kryzys: teatr gratis dla młodzieży, bezrobotnych i emerytów

W dobie przedłużającego się kryzysu coraz częściej włoskie teatry wychodzą na przeciw swojej publiczności zapraszając na spektakle gratis. Poniżej przykłady takich miejskich inicjatyw:

W Mediolanie od października 2017 do czerwca 2018 gości inicjatywa „Una poltrona per Te” – czyli bezpłatne miejsce w teatrze dla młodych osób do lat 26. Do wyboru 40 spektakli w różnych teatrach miasta. Więcej informacji i rezerwacje na stronie: www.unapoltronaperte.it/index.phtml?Id_VMenu=1022#come

Teatr miejski w Medesano, prowincja Parma, proponuje bardzo inna ciekawą inicjatywę: bezpłatny wstęp na spektakle dla bezrobotnych mieszkańców.

Organizatorzy zapraszają do teatru wszystkich, którzy ze względu na brak pracy nie mogą sobie na to pozwolić. Aby otrzymać bilet wstępu gratis należy zgłosić się do biblioteki i okazać wpis na listę rejestru bezrobotnych. A warto, gdyż program teatralny w tym sezonie jest bardzo bogaty.

Tymczasem na Sycylii, w Enna miejskie koło emerytów  “Karol Wojtyla”, przy via Remigio Roccella, proponuje kolejną edycję inicjatywy “Anziani a teatro”, na którą zaprasza osoby w podeszłym wieku na serię spektakli teatralnych gratis. W czasie kryzysu jedna emerytura często musi wystarczać na utrzymanie wielu członków rodziny, i brakuje środków na przyjemności czy hobby. Emeryci wolą odmawiać sobie takich rozrywek aby pomóc dzieciom i wnukom.

Dlatego do tej szlachetnej inicjatywy z przyjemnością włączyły się teatry: grupa teatralna „Il sipario”, stowarzyszenie kulturalne „Il baule dell’arte”, kooperatywa “Aquarius”, które wystawiają sztuki w teatrze miejskim “Garibaldi” (Piazza Armerina) w sezonie 2017/2018.

 
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *