Wenecja: jak „podzielić się” …przejażdżką gondolą!

Wenecja: Mamy „car sharing”, a w Wenecji można też „podzielić się”… gondolą. Dzięki powstałej niedawno aplikacji  turyści, którzy do tej pory nie mogli sobie pozwolić na dość kosztowną przejażdżkę gondolą – średno 80 euro za 30 minut – teraz mają możliwość  „umówienia się” z inną parą, by podzielić między sobą koszty.

Aplikacja nazywa się KISHARE,  a pomysłodawcami są sami gondolierzy – Danilo Costantini i Igor Silvestri, którzy, jak twierdzą, zainspirowali się znaną aplikacją podróży samochodem, jak również prośbami  turystów, którzy od pewnego czasu często ich pytali o dodatkowe możliwości zaoszczędzenia na romantycznej przejażdżce.

Jak zapewniają pomysłodawcy, aplikacja nie jest konkurencją dla weneckiego transportu publicznego (kto był w Wenecji, wie, że nawet jeden kurs tramwajem wodnym dla turysty jest drogi – bilet jednorazowy to w tej chwili kosztuje 7,50 euro). Podobnych aplikacji jest już kilka, jednak zostały one przygotowane głównie przez agencje turystyczne i z reguły stanowią część pakietów turystycznych i obowiązuje na nie rezerwacja. Tymczasem aplikacja Kishare przeznaczona jest dla turystów indywidualnych.

Więcej informacji na stronie: play.google.com/store/apps/details?id=it.kishare.kishare&hl=it

Korespondencja z Wenecji Euganejskiej: Agnieszka Kluzek
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *