Nieudany marsz Włochów na mundial

Reprezentacja Włoch w eliminacjach na mundial, który odbędzie się w 2018 roku w Rosji, znalazła się w grupie G z Hiszpanią, Albanią, Izraelem, Macedonią i Lichtensteinem. W swojej grupie zajęła 2 miejsce (za Hiszpanią), zdobywając 23 punkty. Wygrała 7 meczów (na wyjeździe z Izraelem, Macedonią, Lichtensteinem i Albanią, oraz u siebie z Albanią, Lichtensteinem i Izraelem), 2 razy zremisowała (u siebie z Hiszpanią i Macedonią), a jeden raz odniosła porażkę (z Hiszpanią na wyjeździe).

Zespoły, które zajęły drugir miejsce w swoich grupach o awans na Mistrzostwa Świata musiały walczyć w barażach. Reprezentacja Italii wylosowala Szwecję i właśnie ta para wzbudzała od samego początku najwięcej emocji.
Pierwszy mecz został rozegrany w Sztokholmie i zakończył się on porażką Włochów 0:1. Sensacja wisiała w powietrzu, ale chyba nikt z nas nie dopuszczał do siebie myśli, że Włochów naprawdę może zabraknąć na mundialu. Brak awansu stał się faktem wczoraj (13.11.), kiedy to Reprezentacja Włoch zremisowała na San Siro 0:0.
.
Kraj ogarnęła prawdziwa żałoba narodowa, ponieważ ‚Azzurri’ pierwszy raz od 60 lat nie zagrają na Mistrzostwach Świata (ostatni raz taka sytuacja miała miejsce w 1958 roku), a trzeci raz w całej historii wloskiej pilki nożnej.
.
Wszyscy zastanawiają się, co dalej oraz szukają winnych tej narodowej tragedii. Największe gromy spadły na głowę trenera włoskiej reprezentacji Giampiero Ventury, którego jedynym zawodowym sukcesem było zbudowanie od podstaw włoskiej drużyny Torino. Trenerowi zarzuca się niewykorzystanie potencjału zawodników ofensywnych, takich jak Ciro Immobile czy Andrea Boletti i bezsensowne trzymanie sie systemu 4-2-4. Ventura nie miał żadnej wizji na grę zespołu, gdzie ewidentnie brakowało skrzydłowych. Był on również w konflikcie z weteranami włoskiej piłki, Gianluigi Buffonem i Daniele de Rossim. Ten ostatni publicznie zarzucił mu, że w meczu ze Szwecją nie wystawił on L.Insigne, grającym w ataku.
.
Większość kibiców uważa, że winę za brak awansu ponosi zbyt duża liczba cudzoziemców grających w Serie A. Inni twierdzą, że Italia została skrzywdzona przez los, ponieważ trafiła do grupy z niesamowicie silną Hiszpanią oraz że system, w jaki ustala sie ranking FIFA jest niesprawiedliwy i niezwykle krzywdzący dla włoskiej drużyny narodowej. Eksperci natomiast zwracają uwagę, że nastąpiła degradacja całego włoskiego sportu, co związane jest z kryzysem gospodarczym, w którym pogrążone są Włochy. Tajemnicą poliszynela jest fakt, że brakuje w tym kraju młodych talentów na miarę Andrea Pirlo, Alessandro del Piero czy Gianluigi Buffona. Z jednym wszyscy się zgadzają-włoską piłkę nożną czeka prawdziwa rewolucja!
.
Po meczu ze Szwecją z grą reprezentacyjną pożegnali się Gianluigi Buffon, Daniele de Rossi i Andrea Barzagli. Najprawdopodobniej karierę zakończy również Giorgio Chiellini.
.
Korespondencja: Józefina Plesner
.
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *