Sposoby na wybielanie zębów bez wizyty w gabinecie stomatologicznym

Piękny uśmiech to wizytówka każdego człowieka. To również najpiękniejszy makijaż. Białe i równe zęby przyciągają wzrok i zazdrość innych osób. Niestety każdego dnia ludzie narażeni są na zmianę koloru swoich zębów. Jest to spowodowane kilkoma czynnikami. Jak można samodzielnie wybielać zęby? Jak zachować ich biel? Czy jest to bezpieczne?

 

Pasty do zębów

 

Znane wszystkim pasty do zębów co prawda nie charakteryzują się dużymi zdolnościami wybielającymi, ale potrafią ścierać osad, który powstał na powierzchni zębów podczas jedzenia, czy picia. Dzięki mikrogranulkom warstwa barwiąca ząb zostaje w miarę możliwości ściągnięta, dzięki czemu zęby wyglądają dobrze i ładnie.

 

 

Płyny do płukania jamy ustnej

 

Oczywiście świetne są również płyny do płakania jamy ustnej, które tworzą barierę ochronną i nie pozwalają czynnikom barwiącym przedostać się do wnętrza zęba. Dzięki temu biel zachowana jest na dłużej, a ludzie mogą cieszyć się pięknym uśmiechem.

 

Węgiel aktywny

 

Wiele osób obawia się tej metody, ponieważ węgiel aktywny jest czarny. Jak przygotować wybielającą miksturę? Wystarczy zmieszać jedną lub dwie kapsułki węgla aktywnego z wodą lub pastą do zębów, po czym zęby umyć tak, jak zwykle. Po skończonej czynności warto odczekać kilka minut, aby składniki zaczęły działać. Zmywamy wszystko po kilku minutach.

 

Soda oczyszczona

 

Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, jakie zdolności ma soda oczyszczona. Znana jest już z właściwości bakteriobójczych, jednak nie była znana z właściwości wybielających. Warto zastosować sodę oczyszczoną w parze z pastą do zębów. Taką mieszanką myjemy zęby. Dzięki temu zęby stają się białe i piękne, a osad zostaje usunięty.

 

Cytryna

 

Niektórzy dodają do pasty kilka kropli cytryny, ponieważ ta charakteryzuje się właściwościami wybielającymi. Niestety kwas cytryny może uszkodzić szkliwo, przez co może dojść do powstawania próchnicy.

 

Paski wybielające

 

Jedna z najskuteczniejszych metod wybielania zębów. Paski dostępne są w wielu drogeriach internetowych. Wystarczy zakupić kilka sztuk. Jeden pasek pozwala na pokrycie górnych lub dolnych siekaczy. Dzięki takim paskom, istnieje możliwość wybielania zębów o kilka ocieni. Warto jednak zapoznać się z opiniami ludzi i wybrać produkt delikatniejszy, aby nie uszkodzić zębów. Taki paski zawierają substancje aktywne, które wybielają zęby.

 

Co jeszcze warto robić?

 

Przede wszystkim warto zrezygnować z picia barwiących alkoholi jak na przykład wino. Oczywiście po wypiciu trudu można od razu iść umyć zęby, przez co barwniki nie wchłoną się do korony zęba. Należy również jeść białe rzeczy, dzięki czemu zęby nie będą narażone na zmianę koloru. Warto stosować nici dentystyczne, które zabezpieczają brzegi zębów.

 

Do wybielania podchodzimy oczywiście w sposób odpowiedzialny i świadomy. Każda z tych metod może w większym lub w mniejszym stopniu zniszczyć szkliwo, dlatego najlepiej jest wybielać zęby u dentysty, który dysponuje specjalistyczną aparaturą. To odpowiedzialne i rozsądne podejście. W domu warto stosować środki bezpieczne.

 

 

Więcej informacji
Artykuł został przygotowany we współpracy z Centrum Medycznym sowiawola.pl specjalizującym się w stomatologii.Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *