Najpopularniejsze zespoły rajdowe świata

Wszyscy, którzy kochają rajdy samochodowe szaleją na punkcie tych dzikich emocji i wszystkiego co związane z tym moto-sportem. Jednak równocześnie zwykle w sercu noszą jeden, ukochany zespół rajdowy świata, któremu kibicują z największą gorliwością. Które zespoły rajdowe świata cieszą się dzisiaj największą popularnością? Sprawdźmy to top zestawienie!

 

Scuderia Ferrari

Scuderia Ferrari jest oficjalną nazwą zespołu rajdowego pod patronatem luksusowego włoskiego producenta samochodów Ferrari. To zespół, który z niebywałą klasą i niekończącymi się wyróżnieniami startuje od lat w wyścigach Formuły 1. Zespół jest również nazywany „The Prancing Horse”, co ma związek z ich znanym i wszędzie rozpoznawalnym logo. Jest to chyba najstarsza i najbardziej utytułowana drużyna Formuły 1. Właściwie jest to też zespół, który startował w każdym mistrzostwie świata – zaczynając od sezonu Formuły 1 w 1950 r.

 

Utytułowani mistrzowie tego zespołu to:

• Alberto Ascari (1952, 1953)

• Juan Manuel Fangio (1956)

• Mike Hawthorn (1958)• Phil Hill (1961)

• John Surtees (1964)• Niki Lauda (1975, 1977)

• Jody Scheckter (1979)

• Michael Schumacher (2000, 2001, 2002, 2003, 2004)

• Kimi Räikkönen (2007)

 

Red Bull Racing

Red Bull Racing to kolejny, bardzo popularny zespół wyścigowy Formuły 1. Ekipa ta bierze udział w wyścigach na podstawie austriackiej licencji z siedzibą w Wielkiej Brytanii. Jest to jeden z dwóch zespołów Formuły 1 należących do firmy Red Bull GmbH zajmującej się produkcją napojów, drugą jest Scuderia Toro Rosso. Zespół wygrał cztery kolejne tytuły mistrzów, w latach: 2010, 2011, 2012 i 2013, stając się pierwszą austriacką drużyną z licencją, która zdobyła tytuł. Bardzo dużo popularności przysporzyła zespołowi obecność Sebastiana Vettela. Ten zarządzany przez Christiana Hornera zespół od sezonu 2007 korzysta z mocy samochodów marki Renault.

 

 

 

Mercedes AMG Petronas

Dobrze wszystkim znana marka Mercedes-Benz jest obecnie zaangażowana w Formułę 1 jako właściciel zespołu wyścigowego Mercedes-AMG Petronas Motorsport. Z historii tego zespołu warto wspomnieć, że producent zebrał ponad 100 zwycięstw jako dostawca silników dla zespołu i tym samum zajmuje czwarte miejsce w historii Formuły 1. Większość tych sukcesów miało miejsce, dzięki udanej 20-letniej współpracy z wybitnym rajdowcem McLarenem.

 

Z najnowszych wieści warto dodać, że w dniu 22 października 2017 r. Mercedes wygrał mistrzostwa już czwarty sezon z rzędu, a tydzień później jeżdżący w teamie Lewis Hamilton został pierwszym brytyjskim kierowcą, który wygrał cztery mistrzostwa świata.

 

Lotus Renault
Lotus F1 Team był brytyjskim zespołem wyścigowym Formuły 1. Zespół rywalizował pod nazwą Lotus od 2012 do 2015 roku, po zmianie nazwy dawnego zespołu Renault z siedzibą w Enstone w Oxfordshire. Nazwa w połowie powstała na cześć partnera brandingowego, grupy Lotus.

 

Zespół osiągnął zwycięstwo w wyścigu i czwarte miejsce w Mistrzostwach Świata Formuły 1 w swoim pierwszym sezonie. Dzisiaj jest to Lotus Renault – gdyż zespół został odsprzedany Renault w dniu 18 grudnia 2015 r., Nazwa Lotus F1 Team została oficjalnie wycofana 3 lutego 2016 r.

 

Autor artykułu
Artykuł został przygotowany przez firmę www.topracingshop.pl specjalizującej się w sprzedaży oryginalnych gadżetów rajdowych.Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *