Zaskakujące pozwy o odszkodowania

Ludzie na całym świecie chcą dochodzić swoich praw.

 

 

Najbardziej poszkodowani wydają się Amerykanie, bo to właśnie oni składają do sądów najbardziej niedorzeczne pozwy o odszkodowania. Co zadziwiające, bardzo często sprawy wygrywają i stają się prawdziwymi bogaczami.

 

Zbyt gorąca kawa

Do historii przeszła już historia pewnej Amerykanki, która wywalczyła odszkodowanie za to, że w popularnej sieci fast food otrzymała zbyt gorącą kawę. Wylała ją na siebie, przez co doznała poparzenia nóg.

 

Inna Amerykanka otrzymała odszkodowanie od tej samej sieci za spowodowanie nadwagi. Podobno reklamy hamburgerów były tak kuszące, że nie mogła oprzeć się kupieniu kolejnej bułki. Ucierpiało na tym jej zdrowie.

 

Nigdy nie zrywaj zaręczyn

Rzecz znowu dzieje się w Ameryce. Jedna z kobiet otrzymała odszkodowanie w kwocie 178 000 dolarów za zerwane zaręczyny. Doznała załamania nerwowego, przez co musiała udać się na psychoterapię. Koszty leczenia poniósł niedoszły mąż. Ten również wypłacić jej zadośćuczynienie za ból i cierpienie po rozstaniu.

 

Bo zawiodła pogoda

Jedna ze stacji telewizyjnych wypłaciła 1 000 dolarów odszkodowania kobiecie, która pozwała pogodynkę za przekazanie nieprawdziwych informacji. Według niej pogoda kolejnego dnia miała być słoneczna, niestety padało. W efekcie pokrzywdzona się przeziębiła.

 

 

Polska maturzystka

Kancelaria adwokacka w Olsztynie potwierdza, że i do polskiego sądu wpływają absurdalne pozwy. Jednym z nich był pozew maturzystki, która oskarżyła komisję egzaminacyjną za to, że nie dostała się na studia, bo otrzymała o jeden punkt za mało na maturze. Odszkodowania jednak nie otrzymała.

 

Zbyt straszny film

Pewna Amerykanka otrzymała 15 000 odszkodowania za to, że wybrała się jej zdaniem na zbyt straszny film. Studio filmowe zapłaciło jej za niewyobrażalny strach i katusze natury umysłowej, których doznała, oglądając horror.

 

Za wygraną w konkursie

Kobieta, która wygrała pewien quiz, oskarżyła jego organizatorów. Nie spodobała jej się nagroda. Co ciekawe, sąd nakazał wypłatę jej 8 000 dolarów odszkodowania.

 

Adwokat z Olsztyna potwierdza, że w Polsce nie dochodzi do aż tak nietuzinkowych spraw. Nie oznacza to jednak, że pozwy nie są składane. Najczęściej jednak sprawy w ogóle się odbywają, ponieważ sąd widzi zbyt małą szkodliwość społeczną bądź werdykt jest wiadomy od razu. W przypadku roszczeń, które mają Polacy, bardzo często są one rozwiewane przez samych prawników. Popularne są u nas na przykład porady prawne w Olsztynie. To podczas takich rozmów dochodzi do wyjaśnienia spraw.

 

Zdarza się oczywiście, że pokrzywdzonych nic nie powstrzyma przed założeniem sprawy. W Polsce dosyć głośna była ta założona przeciwko sztangiście. Pewien mieszkaniec Poznania uznał, że przez sztangistę, u którego wykryto korzystanie ze środków dopingujących, on sam stracił wiarę w sportowców i już nie ma przyjemności z oglądania zawodów. Sąd oddalił wniosek.

 

Znane są również pozwy przeciwko programom telewizyjnym, szczególnie emitowanym w telewizji publicznej. Niejeden już widz założył sprawę, ponieważ czuł się manipulowany przekazem.

 

 

Tekst powstał w oparciu o treści zawarte na stronie Adwokaci Olsztyn.

 

 
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *