5 prezentów pod choinkę dla dzieci, które bawią i edukują

Wielu rodziców marzy, aby ich dzieci kiedyś znalazły wymarzony zawód, który zapewni im bezpieczną, szczęśliwą i stabilną przyszłość. Niemniej jednak pragną, żeby wspominały cudowne dzieciństwo nieprzepełnione zakuwaniem i nudą, szczególnie w okresie Świąt Bożonarodzeniowych. Istnieje kompromis, który godzi te dwa aspekty, czyli 5 propozycji prezentów pod choinkę, które bawią i edukują.

 

Gra na instrumencie

 

Pierwszą propozycją jest lekcja bądź też cały kurs gry na instrumencie dla malucha. Trzeba na starcie zwrócić uwagę, że muzyka jest niezbędnym elementem towarzyszącym na każdym etapie życia ludzkiego. Być może dziecko odnajdzie swój ukryty talent gry na gitarze, pianinie czy też perkusji i podziękuje za to w przyszłości. Nauka gry na instrumencie stanowi doskonałe źródło zabawy, zarówno jak rozwija umysł oraz zmysł słuchu. Ułatwia dzieciom szybkość przyswajania nowych informacji, również związanych z nauką.

 

 

Kurs angielskiego online

 

Kolejną koncepcją na prezent jest kurs języka angielskiego. Nazwa wydaje się być bardzo oficjalna, jednak sposób w jaki dzieci uczą się obcego słownictwa okazuję się być bardzo przyjemny i sprawia wiele radości. Wszystko odbywa się za pomocą metody Ilang. Dzieci uczą się języka naśladując prawdziwych Anglików, oglądają filmy, wcielają się w określone role. Trafia to w punkt, ponieważ młodzież lubi luźne podejście do tematu, często nawet nieświadomie ucząc się. Taki kurs zdecydowanie rozszerzy możliwości w przyszłym wyborze studiów albo pracy, tym bardziej że język angielski jest podstawą funkcjonowanie w dzisiejszych czasach.

 

 

Escape Room – gra detektywistyczna

 

Chodzący stereotyp mówiący, że gry są ogłupiające jest co najmniej mylny. Gra potrafi uczyć jeżeli jest skonstruowana z głową. Tutaj pojawia się propozycja gry detektywistycznej w postaci Escape Roomu. Gra nauczy dziecko jak pracować w zespole, pracy pod presją czasu oraz w jaki sposób poszukiwać rozwiązań problemów. Propozycja skierowana jest dla rodziców, których pociechy są miłośnikami zagadek, niewyjaśnionych sekretów.

 

Przygoda w Bałtyckim Parku Dinozaurów

 

Warto jest pokazać swojemu dziecko prehistorię, ale najlepiej w postaci przyjemnej zabawy. Ten problem pomoże rozwiązać wizyta w Parku Dinozaurów. Miejsce to jest wypełnione ogromem sztucznych dinozaurów wielkości prawdziwych. Nie pozwoli to dziecku ani na chwilę oderwać wzroku z eksponatów, a swoją przygodę tam będzie wspominać przez lata. Ponadto prezent zawiera wizytę w Parku Safari Wrzosowo. Nie dość, że będzie to wspaniała wycieczka po prastarych czasach, to również lekcja poznawcza różnych gatunków zwierząt.

 

 

Cukierkowe warsztaty

 

Słodycze dostarczają radości wszystkim dzieciom. Jeżeli istnieje możliwość połączenia słodkiej przyjemności z dawką wartościowej wiedzy, to może opłaca się z niej skorzystać. Zabranie dziecka na cukierkowe warsztaty to świetne rozwiązanie na prezent gwiazdkowy. Młodzież dostaje tam szanse zrobienia własnego cukierka – a taki smakuje chyba najlepiej. Dodatkowo poznają receptury, za pomocą których powstają słodycze. Uświadomi to dzieci, co spożywają, a być może nawet przyczyni się do racjonalnego podejścia do słodkości.

 

 

Wymienione propozycje mogą sprawić dużo przyjemności dzieciom, a to jest chyba najważniejsze podczas wyciągania prezentów spod świątecznej choinki. Po co szukać upominków na siłę, skoro istnieje taki wachlarz możliwości. Warto zadbać o wczesną edukację i szczęście swojego malucha.

 

 

KN
Artykuł powstał przy współpracy z superprezenty.pl.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *