Doświadcz magii Bożego Narodzenia w Materze

„Doświadcz magii Bożego Narodzenia w Materze” – taki wspólny tytuł uzyskał oficjalny kalendarz wydarzeń świątecznych w Materze, Europejskiej Stolicy Kultury 2019. Zaprezentowano go 7 grudnia, dzień przed oficjalnym rozpoczęciem okresu bożonarodzeniowego we Włoszech (8 grudnia obchodzone jest Niepokalane Poczęcie Matki Boskiej – Immacolata Concezione).

Kalendarium jest bardzo bogate – wystarczy wspomnieć chociażby o trwającej aż do 7 stycznia wystawie szopek artystów lukańskich, z wyczekiwaną szopką lodową na czele. Po raz ósmy powraca też wielka, żywa szopka w skalnych dzielnicach Sassi – w tym roku szlak poprowadzi przez Sasso Barisano, a wydarzenie można podziwiać w kolejne weekendy grudnia (z wyłączeniem wigilijnego) i pierwszy weekend styczniowy. Natomiast już od dziś do niedzieli (8-9-10 grudnia) w muzeum Palazzo Lanfranchi goszczą Quadri plastici – Żywe Obrazy z Avigliano z „Adoracją pasterzy”, dziełem autorstwa Mattia Preti.

Wszystkiemu towarzyszyć będzie oczywiście jarmark bożonarodzeniowy (via Ridola i Piazzetta Pascoli, daty grudniowe: 08-09-10, 22-23 i 29-30, w styczniu 5-6-7), a także inne atrakcje, jak np. lodowisko (Parco del boschetto “Papa Giovanni Paolo II”/Park Jana Pawła II, od 8 grudnia do 14 stycznia), wystawy, koncerty, spektakle teatralne i wiele innych.

Szczegółowe kalendarium i informacje na temat rezerwacji na stronie https://www.materainside.it/matera-programma-degli-eventi-natale-2017/

Zapraszamy do Matery i życzymy wszystkim radosnego świętowania!

 

 

Korespondecja z Bazylikaty: Marta Erdini, autorka bazylikata.sassimatera.net  i www.facebook.com/Bazylikata
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *