Perugia: Jasełka w Szkole Języka i Kultury Polskiej ANDERS w Umbrii

Zapraszamy wszystkich rodziców, rodzeństwo oraz przyjaciół naszej szkoły na tradycyjne jasełka. Będzie nam bardzo miło, w nastroju świątecznym, podzielić się z wszytkimi atmosferą polskiego Bożego Narodzenia. Jest to szczególne, ponieważ pierwsze spotkanie wigilijne w historii naszej szkoły,  gdyż zaczęła ona swoją działalność w styczniu 2017 roku.
Mamy nadzieję, iż tego wieczoru choć przez chwilę, pomimo odległości, poczujemy magię polskich Świąt, a naszych włoskich  gości, zapoznamy w ten sposoób,  z naszymi pięknymi tradycji bożonarodzeniowymi.
Program na to spotkanie przewiduje m.in.  występ dzieci, wspólne kolędowanie, odwiedziny  Św. Mikołaja, tradycyjne dzielenie się opłatkiem oraz składanie sobie życzeń, a na koniec poczęstunek , na którym nie zabraknie potraw wigilijnych przygotowany przez mamy naszych uczniów.  Mamy nadzieję, że tego wieczoru, w jakiś sposób, przyczynimy się do jednoczenia Polaków w Umbrii, by tworzyć razem taką  „Małą Polskę w Sercu Włoch” …
Katarzyna Wieszczeczyńska-Tini
Szkoła Języka i Kultury Polskiej ANDERS w UmbriiDodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

− 1 = 5