Koncert świąteczny w Asyżu. Franciszkanie wręczą Lampę Pokoju Angeli Merkel

XXXII koncert świąteczny z Bazyliki Świętego Franciszka w Asyżu odbył się w sobotę 16 grudnia o godz. 11. 00 i będzie transmitowany 25 grudnia w tv Rai1 o godzinie 12.30, tuż po błogosławieństwie papieża Franciszka ‚Urbi et Orbi’ z głównego balkonu Bazyliki św. Piotra w Rzymie.

Narodową Orkiestrę Symfoniczną Rai dyrygował maestro William Eddins. Wystąpili: Paolo Fresu, Sumi Jo (sopran), chór ‚I piccoli musici’ pod dyrekcją maestro Mario Mora, oraz chór ‚Coro Maghini’ pod dyrekcją maestro Elena Camoletto.

Co roku, od końca II wojny światowej, w grudniu odbywa się w Asyżu szczególna ceremonia: w obecności wysokich przedstawicieli władz kościelnych i państwowych, oraz tłumnie przybyłych wiernych, Kustosz Św. Zakonu wręcza oliwną Lampę Pokoju Świętego Franciszka, która palić się będzie przez cały rok.

W tym roku  witając przybyłych gości na koncercie ojciec Mauro Gambetti ogłosił, że Bracia z Asyżu zdecydowali przyznać Lampę Pokoju Świętego Franciszka  kanclerz Niemiec Angeli Merkel, która „zbudowała mosty zamiast stawiać mury”, i przyjęła milion uchodźców. Merkel odbierze nagrodę osobiście w przyszłym roku na wiosnę.

Posłuchajmy fragmentów tradycyjnego koncertu z Asyżu:

.

 
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *