Sylwester w Polsce – gdzie się bawić? Jakie koncerty w telewizji?

Poniżej kilka ciekawych propozycji spędzenia hucznego Sylwestra dla tych Czytelników, którym uda się spędzić okres świąteczny w Polsce, albo będą śledzić polskie imprezy w telewizji satelitarnej.

WARSZAWA:Warszawa- Stolica Sylwestra 2017

Sylwester miejski 2017/2018 odbędzie się tym razem na placu Bankowym. Początkowo miał być on zorganizowany pod Pałacem Kultury i Nauki, jednak zrezygnowano z tego pomysłu, ponieważ warszawiacy składają tam kwiaty i palą znicze, aby oddać cześć Piotrowi Szczęsnemu, który dokonał w tym miejscu samospalenia.

Impreza, która rozpocznie się 31.12.o godzinie 19tej, a skończy 01.01. około godziny 1.30 w nocy, i będzie transmitowana przez TVN. Na scenie pojawi się mnóstwo znanych wykonawców, m.in Bajm, Kayah, Agnieszka Chylińska, Bracia, Ira, Blue Cafe, Kombi, Pectus, Grzegorz Hyży, Perfect, Kasia Kowalska, Ewelina Lisowska, Soun’N’Grace, Cleo, Mateusz Ziółko, Future Folk czy Nick Sinckler. Podczas tegorocznego Sylwestra 40-lecie istnienia obchodzić będzie zespół Bajm, a Beata Kozidrak po raz pierwszy w historii zaśpiewa wspólnie z Kayah. Największą zagraniczną gwiazdą będzie jamajski piosenkarz OMI, autor utworów „Hula Hoop”czy „Cheerleader”(1,5mld odtworzeń na youtubie!). Imprezę poprowadzą gwiazdy TVNu: Agnieszka Woźniak- Starak, Patricia Kazadi, Gabi Drzewiecka, Marcin Prokop, Olivier Janiak i Filip Chajzer. Choreografię przygotuje Agustin Egurolla i tancerze z grupy Volt.

.

KATOWICE: Sylwestrowa Moc Przebojów 2017
.
Sylwester miejski 2017/ 2018 odbędzie się na placu pod Spodkiem i po raz trzeci będzie on transmitowany przez TV Polsat.  Impreza rozpocznie się o godzinie 18.30, a zakończy w nocy około godziny 01.30. Wiadomo, że wystąpi Ewa Farna, Sylwia Grzeszczak, Danzel, Piersi, Golec uOrkiestra, Feel, Michał Wiśniewski, Boys, Weekend, Piękni i Młodzi, Enej, Sebastian Riedel i Cree, Natalia Szroeder, Frele czy Mesajah. Pojawi się również zagraniczny zespół Vengaboys („Boom Boom Boom”, We’re going to Ibiza”) oraz najjaśniejsza gwiazda-Alvaro Soler. Artyści wystąpią na specjalnie przygotowanej scenie-szerokiej na 55 metrów i wysokiej na 22 metry (ok.8 pięter), a ich występy będą rejestrowane przez 15 kamer. Imprezę poprowadzą: Paulina Sykut-Jeżyna, Agnieszka Hyży, Krzysztof Ibisz, Agnieszka Kaczorowska, Maciej Dowbor oraz Robert Karólczyk z Kabaretu Młodych Panów.
Organizatorzy zapowiadają, że podczas sylwestrowej nocy funkcjonować będzie specjalny system zliczania publiczności ponieważ widownia nie może przekroczyć 50 tysięcy osób.
.
ZAKOPANE: szampańska zabawa
.
Zabawa sylwestrowa w Zakopanem będzie transmitowana po raz drugi przez TVP2. Impreza rozpocznie się o godzinie 19tej, a zakończy około 2 w nocy. Na Równi Krupowej zaśpiewa w tym roku królowa polskiej sceny muzycznej – Maryla Rodowicz, a także Krzysztof Cugowski, Urszula, Zakopower, Ania Dąbrowska, Margaret, Michał Szpak, Wanda i Banda, Red Lips, Zenek Martyniuk, Bayer Full, Ania Wyszkoni czy zagraniczny zespół Modern Talking. Dyrektor telewizji publicznej Jacek Kurski obiecuje wszystkim szampańską zabawę.
.
KRAKÓW: muzyka łączy pokolenia
.
W tym roku Sylwester miejski w Krakowie odbędzie się jednocześnie na 4 scenach. Na scenie głównej, naprzeciwko Wieży Ratuszowej, zaśpiewa Kasia Moś, która reprezentowała w tym roku Polskę na konkursie Eurowizji, a także Bovska, Natalia Nykiel oraz znana krakowska didżejka -Olivia. Na scenie w Tauron Arenie Kraków zobaczymy krakowskiego rapera Szpaku z Chory Band, formację Rasmentalism, duet Łona i Webber z zespołem The Pimps oraz Ten Typ Mes. Gospodarzem sceny w Rynku Podgórskim będzie Wojciech Pijanowski, a Raper L.U.C.i Krystyna Prońko z pomocą Boba Jazz Band będą chcieli nam udowodnić, że muzyka łączy pokolenia. Czwarta scena będzie umiejscowiona w Nowej Hucie (Aleja Róż), gdzie didżejską bitwę na utwory stoczą Waldemar Domański (dyrektor Biblioteki Polskiej Piosenki) i Michał Wasilewski (DJ Vasil). Jedną z atrakcji będzie też występ zespołu Companions. Sylwester w Krakowie rozpocznie się o godzinie 21:00, a zakończy nawet o 6tej rano następnego dnia. Kraków zrezygnował z pokazu pirotechnicznego na rzecz pokazu świateł, który nie szkodzi naszym czworonożnym pupilom.
.
WROCŁAW: „Kolory radości’
.
Sylwester miejski w tym roku odbędzie się pod hasłem „Kolory radości’. Reżyserem imprezy jest dyrektor Teatru Muzycznego Capitol- Konrad Imiela. Zgodnie z tradycją we Wrocławiu wystąpią przede wszystkim artyści wrocławscy: Lech Janerka, zespół Conga Line (muzyka ska), Natalia Grosiak czy Justyna Szafran. Zwyciężczyni „The Voice of Poland”: Natalia Sikora wykona utwory J.Joplin (18.01. przypada rocznica urodzin tej artystki), a ukraiński zespół Kozak System zaprezentuje muzykę, będącą połączeniem rytmów bałkańskich z ukraińskimi. Największą gwiazdą Sylwestra będzie zespół Afromental, który wyjdzie na scenę tuż po północy.
.
GDAŃSK: Wielki Pokaz Fajerwerków
.
Sylwester odbędzie się na Targu Węglowym, a największą gwiazdą będzie zespół De Mono, który obchodzi 30 lecie swojej działalności. W tym roku Gdańsk przygotował Wielki Pokaz Fajerwerków, który będzie trwał aż 15 minut. Podczas sylwestrowej nocy władze miasta będą zachęcały do ekologicznego stylu życia.
.
LUBLIN:  700 lecie nadania miastu praw miejskich
.
Sylwester odbędzie sie na placu Teatralnym przed Centrum Spotkania Kultur. Impreza ma stanowić podsumowanie wydarzeń organizowanych przez cały 2017 rok z okazji 700 lecia nadania temu miastu praw miejskich. W Lublinie wystąpią muzycy tworzący Budkę Suflera (Romuald Lipko, Izabella Trojanowska, Felicjan Andrzejczak, Grzegorz Wilk), zespół Better i Yankee z Chonabibe.
.
POZNAŃ: największy parkiet taneczny w mieście
.
W tym roku Poznań zrezygnował z koncertów. Na placu Wolności stanie scena, która w Sylwestra zamieni się w największy parkiet taneczny w mieście. O północy odbędzie się największy w historii pokaz sztucznych ogni.
.
Korespondencja: Józefina PlesnerDodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *