Jak dbać o biżuterię?

Biżuteria może być naprawdę pięknym dodatkiem, jeśli nie jest zniszczona czy brudna. W jaki sposób o nią dbać, żeby długo cieszyła oko? To niezwykle ważne zwłaszcza w przypadku biżuterii, która ma dla Ciebie wartość sentymentalną. W tym poradniku dowiesz się, w jaki sposób dbać o swoje ulubione dodatki.

 

Co możesz zrobić samodzielnie w domu?

 

Przede wszystkim musisz pamiętać o kilku ważnych zasadach, które mówią o tym, w jaki sposób obchodzić się z biżuterią. Koniecznie pamiętaj o tym, żeby nie spryskiwać jej perfumami. W przypadku srebrnych dodatków może się to skończyć zmianą koloru. Uważaj także na sytuację, w której używasz lakieru do włosów. On również źle działa na dodatki.Poza tym, zawsze zdejmuj biżuterię przed wykonywaniem prac domowych. Pod wpływem kontaktu z detergentami, może dojść do uszkodzenia powierzchni, na przykład pierścionka. Poza tym, możliwe jest pojawienie się zarysowań. Nie tylko na czas sprzątania, ale także gotowania, zdejmuj swoją biżuterię. Bransoletki będą przeszkadzać, a pierścionki mogą się bardzo ubrudzić zwłaszcza w czasie przygotowywania potraw, do których konieczne jest wyrabianie ciasta. Niewielkie zabrudzenia możesz wyczyścić sama. Żeby to zrobić, potrzebujesz płynu do naczyń oraz ciepłej wody. Umyj swoją biżuterię w takiej mieszance, następnie osusz i delikatnie wypoleruj. Zmiana będzie ogromna. Pamiętaj także o tym, żeby zdejmować biżuterię na czas snu. To także pozwoli uniknąć mechanicznych uszkodzeń.

W jaki sposób przechowywać biżuterię?

 

Dla zachowania biżuterii w dobrym stanie bardzo ważne jest przechowywanie jej w odpowiedni sposób. Najlepiej jest posiadać na swojej toaletce lub w garderobie miejsce specjalnie przeznaczone na dodatki. Podzielenie ich w odpowiedni sposób, pozwoli Ci uniknąć porysowań wynikających z ocierania się o siebie, na przykład dwóch pierścionków. Obrączkę czy inne pierścionki możesz przechowywać w dostosowanych do tego woreczkach wyściełanych miękkim materiałem. Kolczyki i łańcuszki lepiej odnajdą się w pudełeczkach. Dzięki nim będą ułożone w taki sposób, że nie ulegną splątaniu. Warto pamiętać o bardzo dobrym zabezpieczeniu srebrnej biżuterii i nie dopuszczaniu do niej powietrza. To pozwoli ograniczyć ciemnienie. Odpowiednio posegregowane dodatki schowane w pudełka lub woreczki to nie tylko świetny sposób na dbanie o biżuterię. To także idealne rozwiązanie dla osób, które mają wiele dodatków. Jeśli należysz do tej grupy, to szybko docenisz posegregowanie biżuterii. Bez problemu odnajdziesz potrzebny właśnie dodatek. Z łatwością zapamiętasz, gdzie się znajduje. Umieść w jednej szufladce pierścionki z pierścionkami, łańcuszki z łańcuszkami i tak dalej…

 

Dbanie o biżuterię to nie tylko odpowiednie jej przechowywanie i samodzielne czyszczenie. Warto także od czasu do czasu udać się do zakładu jubilerskiego. Tam zostanie dokładnie obejrzana, wyczyszczona i naprawiona, gdyby zaistniała taka konieczność. Nie warto z tym zwlekać, ponieważ zniszczony, na przykład łańcuszek może się zerwać i przez to zgubić.

 

 

Artykuł powstał przy współpracy z Karkosik.plDodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *